Treća sreća za Jolly JBS: Kod Škrljeva stigli do prve ovosezonske pobjedeŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 17.10.2015, 23:25h   •

Vrlika, Washington, Vraneš i Gulam najefikasniji

Treća sreća za Jolly JBS: Kod Škrljeva stigli do prve ovosezonske pobjede

OBJAVA 17.10.2015, 23:25h

Iz trećeg pokušaja momčad Damira Milačića stigla je do prve pobjede u novoj sezoni A-1 lige. U efikasnoj utakmici, u kojoj su obrane definitivno bile lošiji dio momčadi, Jolly JBS je u neizvjesnoj završnici stigao do pobjede rezultatom 96:94.

Riječani susret otvaraju vodstvom od 7:4. Vraneš i Mustapić goste vraćaju u egal, ali se domaćini odvajaju na prednost od pet koševa. No, Vrlika i Vraneš, a potom i Pavlović i Mustapić preokreću rezultat, a Jolly s 30 postignutih, odnosno 23 primljena koša zaključuje prvu četvrtinu.

Ali u drugoj četvrtini domaćini se vraćaju prvo u egal, a potom i u vodstvo. Milačićeva je momčad postigla 18 koševa, primila 26, pa se na poluvrijeme otišlo gotovo u potpunom egalu – 49:48.

Sredinom treće četvrtine Jolly JBS hvata vodstvo Škrljeva, te potom prelazi u vodstvo. Poentiraju odlični Vrlika, Mrva, pa Washington i Milačićeva momčad ima 70:63 u 27. minuti. A plus sedam (76:69) imaju i na kraju treće četvrtine poslije Gulamove trice.

Sve do 36. minute Jollly JBS bez problema je održavao vodstvo, no, trica njihova bivšeg igrača Surine Škrljevu je odnijela smanjenje na minus tri (87:90). Gulam i Washington ponovno vraćaju mir, a na drugoj strani Kus dodatno komplicira utakmicu i u 39. minuti smanjuje na samo minus jedan (93:94).

Mladi Gulam mirne je ruke s linije slobodnih bacanja u završnici utakmice, pogodio je oba bacanja za 93:96, a konačnih 94:96, također s linije slobodnih bacanja, postavio je Kus.

Niti 25 koševa Kusa, odnosno 23 Perkovića Škrljevu nisu bili dovoljni da se domognu pobjede. Na drugoj strani, Vrlika s 23 koša i sedam skokova bio je najbolji u redovima Jollyja. Efikasni su bili i Vraneš (18 koševa, sedam skokova), Washington (14 koševa, šest skokova, osam asistencija), Gulam 12 i Mustapić deset koševa.

U sljedećem kolu Jolly JBS gostuje kod Gorice.

ŠKRLJEVO – JOLLY JBS 94:96 (23:30, 26:18, 20:28, 25:20)
Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Dubravko Muhvić (Karlovac) i Goran Rogić (Zagreb)
ŠKRLJEVO: Surina 6, Kus 25, Bilalović, Juričić, Perković 23, Modić 4, Radunić 12, Veličić, Ceranja, Stipčić 10, Rogić 14, Prostran.
JOLLY JBS: Gulam 12, Gabrić, Pavlović 8, Mustapić 10, Vrlika 23, Vraneš 18, Mrva 9, Perković 2, Najev, Washington 14. Trener: Damir Milačić.

KLJUČNE RIJEČI:  Košarka / A 1 hrvatska košarkaška liga / KK Jolly / Damir Milačić / Paško Vrlika /