Treća pobjeda GKK Šibenke u sezoni: Slavlje u Zaboku nakon produžetka - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 19.10.2019, 21:05h   •

Četvrto kolo HT Premijer lige

Treća pobjeda GKK Šibenke u sezoni: Slavlje u Zaboku nakon produžetka

ŠibenikIN Treća pobjeda GKK Šibenke u sezoni: Slavlje u Zaboku nakon produžetka
OBJAVA 19.10.2019, 21:05h

Drugu gostujuću, a ukupno treću prvenstvenu pobjedu ostvarili su košarkaši GKK Šibenke. Ove su subote na gostovanju kod Zaboka, nakon produžetka, slavili rezultatom 83:74.

Dašić je postigao prvi šibenski, ali i prvi koš na utakmici. Poveli su Crni s 5:2, a uslijedio je odgovor domaćih, serija 11:0. U šestoj minuti ima Zabok po prvi put dvoznamenkastu prednost – 18:7. Ima je u još nekoliko navrata, a tek neznatno manje (plus osam) Tomasova momčad ima na isteku prvih deset minuta igre – 25:18.

Do polovice druge četvrtine u potpunosti su se Šibenčani vratili u utakmicu. S dva bacanja Vuke došli su do 27:27. Imali su i još jedno izjednačenje – 29:29, da bi domaćini osigurali malu prednost uoči odlaska na odmor – 38:34.

I početkom drugog poluvremena vodstvo je bilo na strani domaćeg sastava. Nakon njihovih plus osam, a poslije koševa Vladovića i Vuke, GKK Šibenka dolazi na samo minus jedan (48:47). Ali ne daju Zagorci svoju prednost. Imali su Jurićevi igrači kod 52:51 napad za možebitno vodstvo, no, trica je iscurila, a domaćini na drugoj strani odmah pogađaju dalekometni šut za 55:51. Tricom Vuke, a potom i polaganjem Cobba, Šibenčani su ponovno dva puta na samo minus jedan, a sa šibenskim zaostatkom od koša (58:56) ušlo se u četvrtinu odluke.

Dugo se čekalo na prvi koš u četvrtoj četvrtini. Postigli su ga domaćini, a Mileković je odmah odgovorio tricom za 60:59. Imali su gostujući košarkaši polovicom zadnje dionice igre nekoliko napada za konačno ponovno doći do vodstva, ali niti jedan od tih napada nisu realizirali. 'Nemoguću' tricu za 63:59 pogađa potom Tomas. Dvije minute i pet sekundi prije kraja prednost je konačno ponovno na šibenskoj strani. Mirna je ruka Tonija Nakića za tri poena i vodstvo od 67:65.

Slijedi solo akcija i polaganje Nakića za šibenskih plus četiri, a s tim se kapitalom ušlo i u zadnju minutu utakmice. No, nije moglo bez drame. Prvo Šibenčani gube loptu u napadu, pa isto tako i Zabok. Vladović pogađa samo jedno bacanje za 67:70 i napad domaćih 14 sekundi prije kraja utakmice. Vladović radi prekršaj, a Jambrović poentira oba puta za 69:70.

I domaćini se odlučuju za brzi prekršaj: Vuko je ovog puta na liniji slobodnih bacanja, zabija oba za 69:72. Deset je sekundi ostalo Zaboku za napad, iz teške pozicije i iz velike udaljenosti šutirao je Tomas, najbolji domaći igrač (do tad je postigao 25 koševa), a loptica prolazi kroz koš za 72:72 i ide se u produžetke.

Trica Nakić prvi je koš u produžetku. Slijedi još jedan odličan potez Nakića, asistencija za polaganje Vladovića za 72:77. Nisu domaćini uspijevali pronaći put do šibenskog koša, a kad je Bašić tricom postavio 72:80 manje od minute prije kraja priči je bio kraj.

U pobjedi 83:74 najefikasniji u šibenskim redovima bili su Vladović s 18, Vuko sa 16 i Nakić s 15 koševa.

U petak na Baldekinu gostuje Adria Oil Škrljevo.

ZABOK – GKK ŠIBENKA 74:83 (25:18, 13:16, 20:22, 14:16; 2:11)
Suci: Tomislav Vovk, Jelena Tomić i Krešimir Katić
ZABOK: Martinko, Mandić 15, Lisica 5, Samac 5, L. Tomas 28, Galić 3, Ćutuk 4, Zebić, Tuđen, Balaško, Jambrović 8, Lončar 6. Trener: Ivan Tomas.
GKK ŠIBENKA: Cobb 6, Mileković 8, Šarić 3, Vuko 16, Gulin 2, Bašić 3, Primorac 4, Dašić 8, Klarin, Nakić 15, Vlaić, Vladović 18. Trener: Miro Jurić.

KLJUČNE RIJEČI:   košarka / GKK Šibenka /