Teško izborena pobjeda Jolly JBS-a: Neizvjesna završnica ovog puta pripala domaćinima ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 13.02.2016, 20:45h   •

Rutiner Brkić povukao u završnici

Š.I. Teško izborena pobjeda Jolly JBS-a: Neizvjesna završnica ovog puta pripala domaćinima
OBJAVA 13.02.2016, 20:45h

Košarkaši Jolly JBS-a u neizvjesnoj su završnici, za razliku od prošle utakmice s Cibonom, na Baldekinu pobijedili VROS Osijek rezultatom 65:61. Nije to bila toliko kvalitetna utakmica domaćeg sastava, ali za njih je najvažnije da su na kraju uspjeli doći do pobjede koja i dalje ostavlja mogućnost za nastup u Ligi za prvaka.

Rezultatom 6:2 domaća je momčad otvorila utakmicu. Imali su i devet koševa prednosti u drugoj polovici četvrtine (20:11), no, Osječani su do kraja prve četvrtine smanjili na zaostatak od samo dva koša (20:18).

Sve do 15. minute vodio je Jolly JBS, no, prejednostavno su u napadu gosti pronalazili rješenja. Imali su i čak 81% šuta za dva u prvih 20 minuta igre, pa su serijom koševima u zadnjim minutama poluvremena otišli na plus pet (32:37).

U uvodnim minutama drugog poluvremena Amerikanac Washington bio je inicijator preokreta. Prvo je zabijao, a potom i asistirao suigračima za novo vodstvo Jolly JBS-a od 44:42. Pred kraj četvrtine poentirali su Petković (trica) i Gulam za dva, pa se s vodstvom Velićeva sastava od 53:50 ušlo u deset zadnjih minuta.

Samo jedan koš iz igre (Brkić), odnosno tri s linije slobodnih bacanja postigla je domaća momčad u šest i pol minuta zadnje dionice igre. Pa je prednost, minimalna, bila na strani Osijeka. S dva napadačka skoka, odnosno postignutim koševima Brkić se na kraju prometnuo u igrača odluke, a važna dva skoka (po jedan u napadu i obrani) zabilježio je i Vraneš.

S double-double učinkom (15 koševa, 11 skokova) Brkić je bio ponajbolji igrač Velićeva sastava. Po deset koševa ubacili su Mustapić, Kraljević i Washintgon.

JOLLYJBS – VROS OSIJEK 65:61 (20:18, 12:19, 21:13, 12:11)