Sudar oslabljenih pripao domaćinima: Gulam odveo Jolly JBS do sedme pobjedeŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 08.03.2016, 23:55h   •

Prva utakmica A-1 lige u Tisnu

Sudar oslabljenih pripao domaćinima: Gulam odveo Jolly JBS do sedme pobjede

arhiva/ŠibenikIN Sudar oslabljenih pripao domaćinima: Gulam odveo Jolly JBS do sedme pobjede
OBJAVA 08.03.2016, 23:55h

Posljednja utakmica 19. kola A-1 lige igrala se u Tisnom, Jolly JBS i Kvarner odigrali su prvu, povijesnu prvenstvenu košarkašku utakmicu u tamošnjoj dvorani. I jedna i druga momčad bile su oslabljene, a pobjeda je na kraju pripala domaćinima (70:66) koje je predvodio Josip Gulam.

Imali su igrači Ivana Velića sigurno vodstvo u prvoj četvrtini, dvoznamenkasto. No, gosti su se kasnije u potpunosti vratili u utakmicu, no, pobjeda je ipak pripala domaćoj momčadi.

Najveće zasluge idu Josipu Gulamu koji je od 19 koševa, 16 postigao u prvom poluvremenu, kasnije još jednu ključnu tricu. Petković s 13 koševa bio je još jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa u redovima Jolly JBS-a koji je igrao bez Mustapića, Vraneša i Pavlovića, a oslabljeni su bili i gosti (Špralja, Marić, Božinović).

U nastavku sezone Jolly JBS možda ostane bez Amerikanca Jamesa Washingtona koji ima ponudu iz Francuske: - Na klubu je odluka hoće li ga pustiti. Sve ćemo znati za dan-dva. Osobno, nisam trener koji će pošto poto zadržavati nekog igrača – kazao je na tu temu trener Ivan Velić.

Jolly JBS- Kvarner 2010  70:66 (21:8, 15:19, 13:20, 21:19)
TISNO- Sportska dvorana Tisno. Gledatelja 250.
Suci: Josip Radojković, Damir Basarić i Leo Roglić (svi iz Splita)
Jolly JBS: Gulam (19), Pavlović, Kraljević (3), Vrlika (6), Vraneš, Brkić (15), Perković (2), Washington (9), Vladović (3), Elez, Petković (13).
Kvarner 2010: Baković (2), Veljačić (20), Jambrović (2), Vucić (2), Marinelli (10), Kučan (14), Vidmar, Miličević, Olivari (11), Kalpić, Štemberger (5).

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 hrvatska košarkaška liga / Košarka / KK Jolly JBS / Ivan Velić /