Sjajnim šutom Zagrepčani slavili pobjedu nad košarkašima ŠibenikaŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 13.05.2014, 20:02h   •

Poraz Šarinove momčadi

Sjajnim šutom Zagrepčani slavili pobjedu nad košarkašima Šibenika

Sibenik.Photography.Moments Sjajnim šutom Zagrepčani slavili pobjedu nad košarkašima Šibenika
OBJAVA 13.05.2014, 19:59h

Košarkaši Šibenika, nakon velike pobjede nad Zadrom, nisu uspjeli u Trnskom doći do nove pobjede. Domaćin, Zagreb slavio je sa 92:73 uz sjajan postotak šuta, a ubacili su i 15 trica, već do poluvremena stigli su do 50 poena. A Šibenik je u cijeloj utakmici imao i 16 izgubljenih lopti.

Zagreb pogađa tricu već u prvom napadu na utakmici, što kao da je bio nagovještaj sjajnog šuta koji ih je krasio u prvom poluvremenu. Pogađaju potom Šamadan i Bašić za prvo vodstvo Šibenika (5:3), ali domaćini tada kreću u seriju, pogađaju nekoliko trica u nizu i dolaze do vodstva od 16:5. Odgovaraju im Šamadan, Petani i Bašić, pa gosti dolaze na 20:16 poslije koša Kalpića, odnosno minus tri nešto kasnije (23:20). Na prvi se predah odlazi vodstvom Jusupove momčadi od 26:20.

Sjajan šut krasio je domaću momčad i u drugoj četvrtini. Nova serija trica donijela im je dvoznamenkasto vodstvo, a Šarinova je momčad postigla samo dva koša u pet minuta druge dionice igre, pa je na semaforu svjetlilo 39:24. Novačić ubacuje dvije nove trice za +19 (45:26), a do odlaska na odmor prednost Zagreba smanjena je na 16 koševa – 50:34. Domaćini su imali zaista sjajan postotak šut (gotovo 60% šuta za tri poena, uz deset pogođenih trica).

Centri Šibenika Šamadan i Vukičević koševima otvaraju drugo poluvrijeme, ali, na Šibenikovu žalost, Zagreb nastavlja tamo gdje je stao u prvom dijelu: Šarac i Marčinković pogađaju trice za 56:40. Do kraja četvrtine nisu gosti uspjeli značajnije smanjiti vodstvo domaćih košarkaša, pa se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 69:54 (domaćini su i tada imali više od 50% šuta za tri poena – 13/24). Petani i Šamadan smanjili su na -13 (77:64) polovicom zadnje četvrtine, na što je Jusup pozvao time-out. Do kraja utakmice domaći su košarkaši još malo povisili svoju prednost, na konačnih +19 (92:73), a treba reći da su Šibenčani u utakmici izgubili čak 16 lopti.

S 23 koša Šamadan je još jednom bio najefikasniji u redovima Šibenika, dok je Zagrepčane do pobjede vodio Novačić s 21 košem.

U sljedećem kolu Šibenik će u nedjelju na Baldekinu ugostiti Cedevitu.

ZAGREB – ŠIBENIK 92:73 (26:20, 24:14, 19:20, 23:19)

ZAGREB: Šarac 3, Halilović 6, Mileković 11, Brnas 12, Vuković 8, Sertić 3, Novačić 21, Milatić, Blajić 8, Dojkić 2, Marčinković 18, Madunić. Trener: Danijel Jusup.

ŠIBENIK: Radovčić 4, Andabaka, Mišić, Kalpić 6, Bašić 13, Blaće 2, Vukičević 10, Španja, Šamadan 23, Badžim 3, Petani 12. Trener: Jeronimo Šarin.

KLJUČNE RIJEČI:  košarka / GKK Šibenik /