Šibenski košarkaši prekinuli neugodan niz: Serijom 14:0 u trećoj dionici slomili Sinjane - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 02.11.2018, 20:06h   •

Druga pobjeda

Milan Balaban Šibenski košarkaši prekinuli neugodan niz: Serijom 14:0 u trećoj dionici slomili Sinjane
OBJAVA 02.11.2018, 20:06h

Košarkaši GKK Šibenika vratili su se na pobjedničke staze. Nakon tri uzastopna poraza, na svom su Baldekinu stigli do pobjede savladavši sinjski Alkar rezultatom 88:79. Tri su četvrtine Šibenčani lovili Sinjane. Onda su sjajnom serijom od 14:0 uspjeli ih slomiti, a svakako valja izdvojiti fantastičnu partiju mladog Tonija Nakića.

Vodstvom od 4:0 Šibenčani otvaraju utakmicu. Gosti uzvraćaju serijom 7:0 i na semaforu svijetli 4:7. Nakić, Vuko i Junaković za kratko su vraćali prednost na domaću stranu, ali veći dio druge polovice prve četvrtine protekao je u gostujućem vodstvu, doduše ne prevelikom, ali, ipak vodstvu. Na prvi su predah gosti otišli s nešto većom prednošću od plusa sedam (27:20), a najveća prijetnja Šibenčanima s deset postignutih koševa bio je Brown.

Dobru dionicu iz prvog dijela Vučić nastavlja i u drugoj četvrtini, pa su već do 13. minute igrači Mira Jurića tri puta na zaostatku od osam koševa. Samo jednu tricu postigli su domaći igrači u sedam pokušaja u 14 minuta utakmice, šut nije služio, a Alkar je stigao i do dvoznamenkaste prednosti – 36:26. S po četiri uzastopna koša prvo Junakovića, a potom i Bašića GKK Šibenik je u 18. minuti došao na 34:39. Na odmor gosti su otišli s plus osam (46:38) nakon Markulinove trice.

Serijom 7:0 domaći su košarkaši ušli u drugo poluvrijeme čime su stigli na samo minus tri. Nisu gosti u tim trenucima dozvoljavali Šibenčanima da ugroze njihovo vodstvo, a poslije još jedne trice imaju 62:53 u 27. minuti. Ali zaostatkom od tri koša ulazi se u četvrtinu odluke – 60:63.

Ne znaju Sinjani za koš u otvaranju zadnje dionice igre, pa domaći rade novu seriju i preuzimaju vodstvo – 68:63. Šibenska serija dugo je trajala, napravili su 14:0 do polovice četvrte četvrtine i tu definitivno riješili sve dileme oko pobjednika.

Fantastičnu je utakmicu imao mladi Nakić, ubacio je čak 26 koševa, a uz bok mu je, s tri koša manje, bio Junaković.

GKK ŠIBENIK – ALKAR 88:79 (20:27, 18:19, 22:17, 28:16)
Šibenik, dvorana na Baldekinu
GKK ŠIBENIK: Poščić 16, Šarić 3, Vuko 6, Gulin 4, Bašić 7, Grozdanić, Jelić, Rajčić, Junaković 23, Nakić 26, Paić 3, Klepo. Trener: Miro Jurić.
ALKAR: Brown 25, Jurela, Boban 4, Bašić, Modrić 5, Šimunović-Erpušina, Markulin 14, Marić 1, Šipić 4, Žaper, Vučić 26, Elez. Trener: Srđan Helbich.

KLJUČNE RIJEČI:   košarka / GKK Šibenik /