Omjer je sada 13-7

Šibenka poražena kod Škrljeva, slijedi završnica Kupa

Košarka   |   Autor: G.M.   |   11.02.2023 u 19:54

HKS TV
U 20. kolu HT Premijer lige, Škrljevo je na domaćem terenu svladalo Šibenku sa 78:70 (19:18, 23:19, 22:19, 14:14), rutinski iskoristivši prednost domaćeg terena i šibensku skraćenu rotaciju (i dalje 8 igrača), ostvarivši tako za njih bitnu pobjedu u borbi za opstanak. Šibenci, koja je dosad svladala Škrljevo dvaput u sezoni prije ove utakmice, peto mjesto i dalje nije ugroženo. Amerikanci su bili najraspoloženiji kod obje ekipe, Thornton 21 za zelene, Kakar 18 za Šibenčane.

Počelo je tricom Kakara, a nastavilo se vrlo izjednačeno u prvoj četvrtini. Kod domaćih Thornton i Rajčić, kod gostiju Jambrović 5 poena zaredom te mladi Šarić i Klarin na kraju po jednu tricu, za 19:18 nakon 10 minuta.

U prvih 5 minuta druge četvrtine opet su mladi igrači Šibenke jedini strijelci, Klarin još jedna trica te Antić polaganje jedini su šibenski poeni u prvih 5 minuta, što domaćin koristi za prvo odvajanje, na 6 razlike. Do kraja prvog poluvremena Škrljevo je izvuklo dosta slobodnih bacanja, a na drugoj strani Kakar je ubacio još 2 trice te je Šibenka odbila pokušaj zelenih da dođu do većeg vodstva; na odmor se otišlo sa 42:37.

Početak treće četvrtine bio je novi period sa malo poena, no Šibenka je do 35. minute došla do 50:50, ali baš to izjednačenje bilo je početak naleta Škrljeva. Domaći prave seriju 7:0 za minutu i po, a onda tricama i opet većim brojem slobodnih bacanja stižu i do 10 razlike. Kakar ponovno aktivan za Šibenku na kraju četvrtine, u zadnjih 10 minuta ulazi se sa 64:56.

U posljednjoj četvrtini Šibenka je više puta smanjivala na 5 razlike, a 3 i po minute do kraja bilo je 72:68, nakon polaganja Skorića. Ramme je tada pogodio tricu, za povratak domaćih na 7 razlike. Na ulasku u zadnje 2 minute bilo je 8 razlike i lopta za Škrljevo, a nadu vraća Kakar, koji krade loptu te iz kontre zabija uz prekršaj. No promašio je slobodno bacanje, do kraja će i Skorić promašiti jednu tricu, Kakar imati još jedan promašaj te nošenu loptu, tako da je Škrljevo bez straha privelo utakmicu kraju, sa 78:70.

Sportska dvorana Mavrinci, gledatelja 200, suci Jovović, Peić, Anzulović
DL ŠKRLJEVO: Bart 5, Thornton 21, Rajčić 9, Antunović 5, Barišić 17, Jelić 7, Kujundžić 2, Ramme 12, Smojver, Butorac, Ćošić, Svoboda, trner Damir Rajković
ŠIBENKA: Skorić 14, Kakar 18, Klarin 12, Howard, Jambrović 10, Pleadin, Brocić 11, Antić 2, Šarić 3, Škugor, Paić, trener Damir Milačić

Dva kola do kraja regularnog dijela lige i početka Lige za prvaka, Šibenka je i dalje na komfornoj petoj poziciji, sa omjerom 13-7, a predstoje joj još dvoboji sa Splitom te kod Zadra, sve u ožujku. Jaki ritam utakmica nastavlja se, pak, već u utorak, kada Šibenka igra u Zagrebu protiv Dubrave, što je šibenska prva, a nadamo se ne i posljednja, utakmica završnice Kupa, koja će se igrati sve do subote. Nakon toga Šibenčani će dobiti nešto odmora, sve do spomenute utakmice sa Splitom, nakon čega bi valjda odmorni, u kompletnom sastavu i koncentrirani samo na prvenstvo trebali pokušati i tu napraviti maksimum. Solidno Škrljevo, sa omjerom 5-15 i na pretposljednjem mjestu, ovom pobjedom nastavlja borbu za opstanak.