Porazom u Sinju košarkaši Jolly JBS-a izgubili gotovo sve šanse za Ligu za prvaka ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 27.02.2016, 22:18h   •

Kobno drugo poluvrijeme

arhiva/ŠibenikIN Porazom u Sinju košarkaši Jolly JBS-a izgubili gotovo sve šanse za Ligu za prvaka
OBJAVA 27.02.2016, 22:18h

Košarkaši Jolly JBS-a prvi su dio utakmice u Sinju bili u vodstvu, u tim je trenucima nada u Ligu za prvaka i dalje bila živa. Ali u nastavku preokret, domaćini su preuzeli vodstvo koje su do kraja utakmice uspjeli i sačuvati, čime je Liga za prvaka za Velićev sastav ove sezone, čini se, izgubljena.

Dobro je Velićeva momčad izgledala u prvih deset minuta. Domaćine su sveli na 14 koševa, a na drugoj su strani zabili 19 koševa. A u strijelce su se upisala samo trojica igrača: Brkić je zabio devet, a Washington i Kraljević po pet.

Alkar je stigao na samo minus jedan na otvaranju druge četvrtine, ali Vrlika tada ubacuje tricu. U 15. minuti, poslije koša Washingtona, ima Jolly JBS i plus devet (30:21). Sinjani rade seriju 7:0, a prekida ih Washington još jednom tricom za 28:33.

Rezultatom 31:34 ušlo se u drugo poluvrijeme. Kanaet pogađa tricu za izjednačenje, a na identičan način odgovara Mustapić. Pogađa nekoliko minuta kasnije Mustapić još jednu tricu za 34:40 u 23. minuti. Preko Tešije i Glavinića domaćini se vraćaju u egal, a potom i prelaze u vodstvo. Od 15. minute do kraja četvrtine Jolly JBS postigao je samo pet koševa, dok su domaćini zabili puno toga i s četiri koša prednosti ušli u zadnju dionicu igre (49:45).

S minus devet vratio se Jolly JBS gotovo u egal (55:54) u 34. minuti, ponovno su i poveli u 36. minuti – 61:58. Ali domaćini tada rade seriju 9:0 i rješavaju pitanje pobjednika.

U momčadi Jolly JBS, u kojoj zbog ozljeda u igru nisu ulazili Vraneš i Pavlović, najefikasniji je s 19 koševa bio Mustapić, 15 je ubacio Washington. Sinjane je sa 16 koševa predvodio Glavinić.

ALKAR – JOLLY JBS 70:65 (14:19, 17:15, 18:11, 21:20)
Suci: Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Martin Vulić (Zadar) i Josip Jurčević (Split)
ALKAR: Bilić 5, Boban 8, Bilandžić, Modrić 4, Dominović, Šipić 5, Gaurina 7, Glavinić 16, Svalina 7, Tešija 12, Kanaet 6, Boban. Trener: Damir Milačić.

JOLLY JBS: Gulam 1, Pavlović, Mustapić 19, Kraljević 7, Vrlika 5, Vraneš, Brkić 12, Perković, Washington 15, Vladović, Elez, Petković 6. Trener: Ivan Velić.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 košarkaška liga / Košarka / KK Jolly JBS / Ivan Velić /