Utakmica nakon točno mjesec dana

Poraz košarkaša GKK Šibenke na Višnjiku: Nisu mogli parirati Zadranima

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   23.01.2022 u 21:17

Valerio Baranović/ŠibenikIN/arhiva
Nakon točno mjesec dana košarkaši GKK Šibenke ponovno su istrčali na parket u službenoj utakmici. Sa 77:49 poraženi su od Zadrana na Višnjiku.

Poslije mjesec dana pauze od utakmica, zbog koronavirusa, košarkaši Šibenika zaigrali su ove nedjelje svoj susret HT Premier lige. Favorizirani Zadrani opravdali su taj status i upisali uvjerljivu pobjedu nad Šibenčanima.

Susret su otvorili vodstvom od 6:0, Milačić je odmah pozvao time-out. No, sve do sedme minute njegova momčad nikako nije uspijevala pronaći put do koša. Uspio je prve šibenske koševe na utakmici tada upisati mladi Klarin. Do kraja četvrtine postigli su gosti ukupno devet koševa, te su bili na zaostatku od 11 koševa.

Uspostavili su Milačićevi igrači ritam u drugoj dionici igre, pa su domaćini na poluvremenu imali tek neznatno veću prednost (+11).

Treća četvrtina ponovno je bila neefikasna za šibenski sastav, postigli su samo 10 koševa, a u zadnjih deset minuta još 14. Zadar je to znao iskoristiti i povećati svoju prednost na konačnih +29.

Najefikasniji u šibenskim redovima bili su Bašić s 14 i Klarin s 10 koševa. Zadrane su predvodili Drežnjak s 15, Jordano s 13 i Marčinković s 11 koševa.