Pobjeda za samopouzdanje: Jolly JBS u produžetku slavio u gradskom derbiju ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 22.12.2015, 19:11h   •

GKK Šibenik posustao u završnici

Pobjeda za samopouzdanje: Jolly JBS u produžetku slavio u gradskom derbiju

Martina Japundžić Pobjeda za samopouzdanje: Jolly JBS u produžetku slavio u gradskom derbiju
OBJAVA 22.12.2015, 19:11h

Košarkaši Jolly JBS-a pobijedili su gradske rivale GKK Šibenik na Baldekinu sa 89:80 u osmini finala Kupa Krešimira Ćosića. Otpor Šarinova sastava Jolly JBS slomio je u produžetku koji je dobio s 13:4. U nastavku Kupa Milačićeva će momčad na Baldekinu ugostiti Cibonu.

Jolly JBS utakmicu otvara vodstvom od 7:2. Ali Šarinova momčad brzo odgovara, pa nakon dva slobodna bacanja Blaće preuzima vodstvo (9:7). Domaćini osmine finala Kupa odgovaraju serijom 6:0, te nakon nekoliko solo prodora Amerikanca Washingtona dolaze i do najvećih plus osam (22:14) u osmoj minuti. U dvoranu tada ulaze Funcuti, kreće pjesma što nosi košarkaše GKK Šibenika. Upravo na krilima tribina rade seriju 9:0 u zadnje dvije minute četvrtine, pa na semaforu svijetli 22:23 poslije prvih deset minuta igre.

Igra se potom koš za koš sve do sredine četvrtine kada, poslije tehničke greške klupi Jollyja, igrači GKK Šibenika odlaze na prednost od najvećih osam razlike (40:32), a odličnu je rolu u tim trenucima odrađivao Vrkić. Ali domaćini utakmice uspjeli su do odlaska na odmor prepoloviti prednost Šarinova sastava – 40:44.

Dva puta GKK Šibenik poentira na otvaranju drugog poluvremena za 40:48, a Milačić odmah zove time-out. Vraća se njegova momčad nakon toga, dolazi na minus dva (46:48), no, za kratko. Dva dalekometna ubačaja Badžima i Petanija, kao i koš kapetana Vukičevića Šibeniku su donijela plus deset (56:46) u 25. minuti. Uspjeli su malo igrači Jollyja smanjiti prednost, no, uoči zadnjih deset minuta GKK je imao vodstvo od devet koševa (66:57) nakon što je Bašiću ušla trica s istekom četvrtine.

Polovicom zadnje četvrtine vratio se Jolly JBS u igru nakon što je GKK Šibenik imao vodstvo od 68:59. Dugo su tada Šarinovi igrači bili bez koša, a na drugoj strani igrači Jollyja zabijaju, rade seriju 13:0 i dvije i pol minute prije kraja imaju vodstvo od 72:68. Prednost odmah seli na drugu stranu nakon koša Blaće, te nove trice Bašića – 72:73.

Tricu zabija i Badžim i GKK ima plus četiri (76:72) minutu i deset sekundi prije kraja utakmice. Ali nesportska greška Vrkića Jollyju donosi priliku: Perković pogađa oba slobodna bacanja, Vraneš zabija iz dodatnog napada za 76:76. 23 sekunde ostale su do kraja utakmice: GKK Šibenik ima napad, ali trica Petanija s istekom vremena nije ušla i krenulo se u produžetke.

A u produžetku 'igrala je' samo jedna momčad – Jolly. Na krilima Perkovića i Washingtona Milačićev je tim osigurao pobjedu, pobjedu za samopouzdanje uoči nastavka sezone.

JOLLY JBS – GKK ŠIBENIK 89:80 (22:23, 18:21, 17:22, 19:10, 13:4)