Pobjeda Jollyja u produžetku: U triler završnici bolji od Sinjana, presudio Washington - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 14.11.2015, 21:06h   •

Treće slavlje Milačićevog sastava u sezoni

Pobjeda Jollyja u produžetku: U triler završnici bolji od Sinjana, presudio Washington

OBJAVA 14.11.2015, 21:06h

Košarkaši Jollyja JBS ostvarili su treću prvenstvenu pobjedu. Na Baldekinu su sa 85:78 pobijedili sinjski Alkar u uzbudljivoj utakmici. Imali su u završnici utakmice pobjedu u rukama, no, Sinjani su uspjeli osigurati produžetak, ali tamo su domaćini bili precizniji i stigli su do novog slavlja, a najzaslužniji za to je Amerikanac Washington.

Dobar ulazak u utakmicu domaće momčadi. Amerikanac Washington je i zabijao i razigravao suigrače, pa je pred kraj četvrtine Milačićev sastav imao vodstvo od osam koševa – 23:15. No, u drugi se dio ušlo s nešto manjom prednošću, jer je Josip Boban u dva navrata precizan s linije slobodnih bacanja za 23:19.

Minimalno su domaći košarkaši vodili početkom druge četvrtine, a poslije koša Gaurine u 15. minuti Sinjani su prvi put poveli – 28:27. Vodili su potom malo jedni, malo drugi, a na odmor se otišlo prednošću gostiju od dva koša razlike – 39:37.

Cijela je treća četvrtina protekla u gostujućem vodstvu. Obje su momčadi postigle tek po 13 koševa, a na samom kraju četvrtine košem Vraneša, Jolly JBS je stigao do izjednačenja. No, Glavinić je zabio za 50:52 uoči deset zadnjih minuta.

Vrlika je vratio prednost na stranu domaćina, a povisili je Washington i Vraneš – 58:54. U 35. minuti odvojili su se Šibenčani na 65:59, a sve akcije pokušavao je završiti Dominović, ostajalo je na obruču. Dvije trice stavlja potom Glavinić, pa na semaforu svijetli 67:65 minutu i 44 sekunde prije kraja.

Imali su Milačićevi igrači sve u svojim rukama, no, do pobjede u regularnom dijelu nisu stigli. Mustapić je precizan s linije slobodnih bacanja za 69:65, Dominović pogađa za 69:67, ali promašuje dodatno bacanje koje hvata Tešija. Ali 'bananu' mu je udijelio Vrlika, a na Vranešu je bio prekršaj.

Mladi Zadranin s linije je slobodnih bacanja imao priliku potvrditi pobjedu, ali promašio je oba bacanja. Šest je sekundi do kraja, gosti imaju napad, a nakon silnih promašaja Dominović uspijeva pogoditi za dva, za produžetak i oduševljenje Sinjana na tribinama Baldekina.

Mustapić je donio prednost domaćina početkom produžetka. Glavinić tricom poravnao, a na identičan način odgovorio je i Pavlović za 74:71. Trica i dva bacanja Washingtona Jollyju su donijeli 83:77 23 sekunde prije kraja. I tu su sve dileme bile riješene, domaćinima je ostala pobjeda.

Inače, prije početka utakmice gosti su darivali domaćeg trenera, njihova trenera u zadnjih nekoliko sezona Damira Milačića. Predstavnica sinjskih Maligana uručila mu je zdjelu punu tradicionalnih sinjskih specijaliteta, arambaša, odnosno kiselog kupusa, te kobasica od kojih su napravili znak alke.

JOLLY JBS – ALKAR 85:78 (23:19, 14:20, 13:13, 19:17, 16:9)