Peti poraz GKK Šibenke: Alkar u Sinju bolji od Dželalijina sastava ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 01.12.2019, 19:20h   •

Polovičan učinak

Peti poraz GKK Šibenke: Alkar u Sinju bolji od Dželalijina sastava

Milan Balaban/arhiva Peti poraz GKK Šibenke: Alkar u Sinju bolji od Dželalijina sastava
OBJAVA 01.12.2019, 19:20h

Iz još jednog dvoboja protiv dalmatinskih klubova košarkaši GKK Šibenika ostali su praznih ruku. Nakon Zadra i Splita pobijedio ih je i Alkar, u Sinju je bilo 87:73 za domaći sastav.

Dugo se čekalo na prvi koš, a na isteku druge minute postigli su ga Šibenčani, preko Šarića. Alkar odgovara serijom 8:0, pa Dželalija reagira pozivanjem time-outa. Osim djelomične realizacije s linije slobodnih bacanja, ne uspijevaju šibenski košarkaši poentirati. Domaćini, pak, tih problema nemaju, odnosno imaju daleko manje, pa bez problema održavaju prednost od sedam, odnosno osam koševa razlike.

Koš iz igre poslije dugo vremena postiže šibenski sastav, za smanjenje na 14:8. Tek u devetoj minuti prvi šibenski šut za tri poena i odmah realiziran, pogodio je Cobb. Realizira potom i dva bacanja za dolazak na minus tri (16:13), a poslije koša Šarića četvrtina je okončana domaćim vodstvom od 17:15.

Cobb je daleko najbolji igrač šibenskog sastava u prvom dijelu utakmice. Poslije tehničke pogreške dosuđene Bašiću, Sinjani se ponovno vraćaju na vodstvo od osam koševa (27:19). U 13. minuti najveće vodstvo domaćeg sastava do tada, imaju okruglih deset koševa prednosti (29:19), pa Dželalija zove novi time-out. Čim su Šibenčani vezani dva realizirana napada za redom, sinjski je trener Milačić svoje pozvao na dogovor. U 16. minuti sinjska je prednost opet dvoznamenkasta (35:25). Nakić, Gulin i Vuko smanjili su na samo minus četiri (37:33) na poluvremenu.

Muči se Dželalijina momčad u napadačkom dijelu, dovoljno o tome govore samo četiri koša u četiri minute drugog poluvremena. Kad su Sinjani povećali opet na plus osam (45:37), opet je trener šibenskog sastava pozvao time-out. Polovicom četvrtine domaći košarkaši imaju do tada najvećih +15 (54:39). Samo šest koševa postigli su Šibenčani u više od šest minuta treće četvrtine, a kad su vezali dva napada Milačić opet zove time-out (54:43). S tricom su domaći košarkaši zaključili treću dionicu igre, za vodstvo od 61:47.

Najvećih +17 (64:47) imaju domaćini odmah na otvaranju četvrte četvrtine, a tricom odgovara Nakić. Kao da su se Šibenčani probudili tek u zadnjoj dionici igre u napadačkom dijelu, ali tri lošije četvrtine nisu uspjeli anulirati. Domaćini su bez problema sačuvali svoje vodstvo i pobjedu.

U šibenskom sastavu najefikasniji su bili Nakić s 19 i Cobb sa 17 koševa.

ALKAR – GKK ŠIBENKA 87:73 (17:15, 20:18, 24:14, 26:26)