Mravi bolji i drugi put u sezoni: Poraz Jolly JBS-a u TrnskomŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 17.01.2016, 15:10h   •

13. kolo A-1 lige

Mravi bolji i drugi put u sezoni: Poraz Jolly JBS-a u Trnskom

arhiva/ŠibenikIN Mravi bolji i drugi put u sezoni: Poraz Jolly JBS-a u Trnskom
OBJAVA 17.01.2016, 15:10h

Košarkaši Jolly JBS-a i drugi put u sezoni poraženi su od Zagreba. Ovog puta Mravi su bili bolji na svom terenu, u nedjeljnoj matineji, slavili su sa 87:69.

Solidno otvaranje utakmice za Jolly JBS. Vodili su u dva navrata u uvodu, potom poslije trice Washingtona i 11:8 u petoj minuti, ali domaćini su brzo sustigli prednost gostiju i poveli. A trica Marčinkovića donijela je Zagrebu vodstvo od četiri koša na kraju prve četvrtine (19:15).

Kod rezultata 19:17 Zagreb radi seriju 7:0 i bježi na 26:17 u 13. minuti utakmice. Već do tada Milačićeva je momčad izgubila deset lopti, domaćini pet. Tek što je ušao u igri Perković postiže tricu, za kratko zaustavlja seriju Mrava, no, ona se odmah nastavlja, pa Zagrepčani bježe na +12 (32:20) u 17. minuti utakmice.

Samo sedam koševa postigli su Šibenčani u prvih sedam minuta druge četvrtine, ali krenulo ih je zato neposredno prije odmora. Vrlika ubacuje osam koševa, tricu jednu dodaje i Petković, a Washington smanjuje na samo minus četiri (39:35) uoči nastavka utakmice.

Tricom Petkovića došli su Milačićevi igrači na samo minus jedan na otvaranju drugog dijela. Držali su se do 41:40, a onda su domaćini napravili seriju 16:4 i riješili sve dileme oko pobjednika.

S plus 22 domaćina ušlo se u zadnju dionicu igre gdje je Jolly JBS uspio samo malo smanjiti konačni zaostatak, na -18 (87:69).

Najefikasniji u redovima Jollyja bili su Washington s 19, te Vraneš s 15 i Vrlika s 14 koševa. Zagreb su do pobjede predvodili Halilović s 21 i Božić s 18 koševa.

U sljedećem kolu Jolly JBS na Baldekinu dočekuje Goricu.

ZAGREB – JOLLY JBS 87:69 (19:15, 20:20, 29:11, 19:23)
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Želimir Tresoglavić (Osijek) i Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod)
ZAGREB: Majcunić, Vladović 11, Božić 18, Halilović 21, Vlaić 12, Batur 2, Marčinković 14, Šarlija 2, Radoš 3, Lazić 2, Vrbanc 2. Trener: Danijel Jusup.
JOLLY JBS: Gulam 3, Pavlović, Mustapić 2, Kraljević 2, Vrlika 13, Vraneš 15, Orukpe 4, Perković 3, Washington 19, Petković 7. Trener: Damir Milačić.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 košarkaška liga / Košarka / KK Jolly JBS / Damir Milačić /