Liga za prvaka sve dalje za Jolly JBS: Split nosi bodove s BaldekinaŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 09.01.2016, 21:04h   •

Novi kiks domaćina

Liga za prvaka sve dalje za Jolly JBS: Split nosi bodove s Baldekina

Martina Japundžić/arhiva Liga za prvaka sve dalje za Jolly JBS: Split nosi bodove s Baldekina
OBJAVA 09.01.2016, 21:04h

Košem Gorana Filipovića u posljednjoj sekundi utakmice košarkaši Splita pobijedili su Jolly JBS na Baldekinu. Novi domaći poraz, rezultatom 69:67, udaljio je domaću momčad od priželjkivane Lige za prvaka. Bila je to utakmica koju Jolly JBS nije smio izgubiti, ali jest.

Prednost je, minimalna, bila na strani Splićana na otvaranju prve četvrtine. Ali igralo se koš za koš, sve dok u sedmoj minuti Vraneš nije postigao svoj osmi koš za 16:14, odnosno prvo vodstvo svoje momčadi. Kraj četvrtine ipak je otišao na stranu gostiju – 19:20.

Jolly JBS tricom Gulama otvara drugo poluvrijeme. No, kao i u prvoj četvrtini, niti jedna momčad nije se uspjela odvojiti na više od tri koša prednosti tijekom cijele četvrtine. Vodili su malo domaćini, pa malo gosti, ali na poluvrijeme se otišlo rezultatom 31:32 nakon što je Vraneš zakucao.

Sjajna rola povratnika u dres Jollyja JBS-a Luke Petkovića u trećoj četvrtini. Zabio je dvije trice, za najveća vodstva od plus sedam (44:37), odnosno plus osam (47:39). Ali vrlo brzo njegova je momčad prosula stečeno vodstvo. 9:0 serijom Split je ponovno došao do prednosti, ali uoči deset zadnjih minuta igre rezultat je bio 51:50, zabio je još jednom Petković.

Na otvaranju četvrte četvrtine Pavlović zabija dvije trice, jednu Split preko Filipovića za 57:53. Neizvjesnost se nastavlja: i dalje se igra koš za koš, a jedini koji zabija za domaću momčad u tim trenucima je Petković. Od 63:61 u 35. minuti domaći ostaju neko vrijeme bez koša, pa Split bježi na plus četiri (67:63). Washington pogađa jedno bacanje, Gulam tricu za 67:67.

Deset je sekundi do kraja, gosti imaju napad, a Milačić odlučuje da će se braniti. Lopta je u rukama playmakera Filipovića koji poslije solo prodora polaže za pobjedu i veliko veselje gostujućih igrača.

Jolly JBS je bio slab u utakmici koju je morao dobiti. Split ih je nadskakao, imali su 40 skokova, a domaćini 26. Problemi su ponovno i s vanjskim šutem, a Amerikanac Washington utakmicu je završio sa samo pet koševa.

JOLLY JBS – SPLIT 67:69 (19:20, 12:12, 20:18, 16:19)