19 utakmica, 19 pobjeda

Košarkašice Šibenika U13 prvakinje Hrvatske nakon uvjerljive pobjede nad Ragusom

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   21.05.2023 u 16:47

ŠI-SPORT
Nakon što su u Dalmatinskoj ligi imale omjer 14-0 te imale sve tri pobjede na kvalifikacijskom turniru, djevojčice Šibenika uspješno su odigrale i završni turnir na domaćem terenu. Nakon jučerašnje napete pobjede protiv Vodica u polufinalu, u finalu su Šibenčanke ostvarile puno više "lakih poena" te slavile protiv Raguse sa velikih 76:35 (14:9, 27:9, 18:8, 17:9). Ova generacija Šibenika bila je i lani prvak Hrvatske na prvenstvu U12 i U13.

Nakon početnih 12:3, Dubrovkinje se jesu na tren približile favoriziranom Šibeniku na 14:9 na kraju prve četvrtine. U drugoj, najbolje odigranoj četvrtini, gotovo sve poene dale su Sutlović i Duić te odvele rezultat na 41:18 na odmoru, utakmicu u mirne vode, a Šibenik do naslova prvaka Hrvatske.

Velika prednost omogućila je da sve igračice dobiju priliku zaigrati u finalu, većina njih i više od 10 minuta. Trica Šibenika bila je vrlo dobrih 5 od 12, a Duić ih je pogodila 4 od 6. Blaće je imala čak 17 skokova, dok je Sutlović imala valorizaciju +27 i ostvarila double-double (21 poen i 10 skokova).

Martina Duić proglašena je najboljom igračicom (MVP) turnira.

ŠIBENIK: Mariia Vashchilova, Ena Ivić 1, Martina Duić 22, Iva Friganović 2, Anđela Svirčić 2, Antea Sutlović 21, Tonina Banovac, Anđela Klarić 10, Eva Zamarin 8, Zlata Rak 2, Tonina Šain 4, Laura Blaće 4, trener Marko Živković
RAGUSA: Meri Čolović, Nika Koprivica 3, Barbara Skaramuca 8, Greta Preljević, Tia Tokić, Marta Vuletić, Mara Koncul 11, Mia Vuksanović, Natalie Petronio, Taira Škaljić Dragojević 13, Petra Jerkić, Paulina Zarač, trenerica Alma Majstorović