Kobno drugo poluvrijeme: Jolly JBS se bez bodova vraća iz Rijeke - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 21.11.2015, 22:21h   •

Peti poraz u osam kola

Kobno drugo poluvrijeme: Jolly JBS se bez bodova vraća iz Rijeke

Martina Japundžić (arhiva) Kobno drugo poluvrijeme: Jolly JBS se bez bodova vraća iz Rijeke
OBJAVA 21.11.2015, 22:21h

Samo devet postignutih koševa u trećoj dionici igre, odnosno koš iz igre tek u sedmoj minuti istog razdoblja igre, kao i nova crna rupa u četvrtoj četvrtini, glavni su razlog što se košarkaši Jollyja JBS bez bodova vraćaju iz Rijeke. Kvarner je pobijedio sa 78:67. A prvo poluvrijeme je obećavalo da se može prekinuti serija poraza u gostujućim utakmicama.

Bolje otvaranje teško da su mogli poželjeti: na semaforu u trećoj minuti svijetli 2:11. No, brzo su Riječani gotovo u potpunosti stigli Milačićev sastav, ali koševima Washingtona gosti vode 18:14 na kraju četvrtine.

Paolo Marinelli počeo je tada zadaviti puno problema Jollyju, počeo je pogađti u nizu, pa je Kvarner poveo – 27:26. No, Pavlović je efikasan i prednost je ponovno na strani gostiju. Ali potpuno izjednačeno ušlo se u drugo poluvrijeme – 39:39.

A onda totalno drugačija slika. Punih pet minuta Jolly JBS je bez koša, pa Kvarner bježi na plus deset. Pavlović pogađa jedno s linije slobodnih bacanja, a na drugoj strani domaćini zabijaju i bježe na 53:40 prije nego Mrva postiže prvi koš iz igre svoje momčadi u drugom poluvremenu, a igrala se 27. minuta.

U zadnju se četvrtinu ušlo rezultatom 56:48. Četiri minute Jolly je ponovno bez koša, Kvarner radi seriju 12:0 i bježi na +20 (68:48). Tri uzastopne trice potom pogađaju Washintgon i Mrva, no, prednost domaće ekipe je prevelika da bi je se moglo ugroziti u malo vremena do kraja utakmice.

Poraz u Rijeci već je peti u osam odigranih utakmica za Jolly JBS kojeg u sljedećem kolu čega gradski derbi.

KVARNER 2010 – JOLLY JBŠ 78:67 (14:18, 25:21, 17:9, 22:19)
Centar Zamet, gledatelja: 200.
Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Želimir Tresoglavić (Osijek), Josip Mikulić (Osijek)
KVARNER 2010: Baković 8, Veljačić 3, Marić 13, Jambrović 6, Vucić 4, Marinelli 21, Kučan, Vidmar 2, Špralja 14, Olivari, Kalpić, Štemberger 4.
JOLLY JBŠ: Gulam, Gabrić 2, Pavlović 18, Mustapić 7, Kraljević 3, Vraneš 11, Mrva 10, Perković 2, Najev 1, Washington 13.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 hrvatska košarkaška liga / Košarka / KK Jolly JBS / Damir Milačić /