Kobna zadnja četvrtina: GKK Šibenika se iz Turopolja vraća bez bodova - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 02.04.2016, 21:55h   •

Liga za prvaka otvorena porazom

Kobna zadnja četvrtina: GKK Šibenika se iz Turopolja vraća bez bodova

Milan Balaban/arhiva Kobna zadnja četvrtina: GKK Šibenika se iz Turopolja vraća bez bodova
OBJAVA 02.04.2016, 21:55h

Košarkaši GK Šibenika porazom su krenuli u ovogodišnju Ligu za prvaka. Dugo su vremena bili u igri za pobjedu, no, čak 36 primljenih koševa u zadnjoj dionici igre skupo su ih koštali.

Vodstvom od 7:2 domaćini ulaze u utakmici, ali Šibenčani odmah hvataju egal. Prva četvrtina prolazi u minimalnom vodstvu domaćina, a plus dva imaju i na kraju četvrtine (19:17).

Blaće i Radovčić donose vodstvo Šarinovoj momčadi, minimalno, a sredinom četvrtine, imaju i plus pet poslije koševa Vrkića (24:29). Gorica je goste sustigla kod rezultata 33:33, ali Šibenčani se opet odvajaju, ovog puta na šest koševa prednosti. No, to vodstvo ne uspijevaju sačuvati do poluvremena, jer, domaća momčad smanjuje na samo minus jedan - 44:45.

Domaćini vode na otvaranju drugog dijela, ali ne zadugo. Šibenčani pogađaju tri trice i opet su u vodstvu. Krajem treće četvrtine imaju Šarinovi igrači i plus osam (59:67), a u zadnjih deset minuta igre ulaze sa sedam koševa plusa.

No, onda domaćini kreću. S tri trice dolaze do egala, a Šibenik se drži do 78:78 u 33. minuti. Radi Gorica seriju 11:2, nešto kasnije imaju i dvoznamenkastu prednost što mirno čuvaju do kraja utakmice.

Do pobjede domaćine su vodili Prgomet (23 koša) i Petrović (21 koš), dok su kod Šibenika najefikasniji bili Bašić s 24, Blaće s 22 i Radovčić s 19 koševa.