Juniori GKK Šibenika viceprvaci države, Cedevita ih porazila u neizvjesnoj završnici - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 18.05.2018, 20:04h   •

Nakić MVP Final foura

Facebook GKK Šibenik Juniori GKK Šibenika viceprvaci države, Cedevita ih porazila u neizvjesnoj završnici
OBJAVA 18.05.2018, 20:04h

Do samog kraja finalne utakmice juniori GKK Šibenika bili su ravnopravni u borbi za naslov prvaka države u Zagrebu. No, s tri trice Jordano je srušio šibenske snove i naslov donio Cedeviti koja je slavila rezultatom 80:74.

Bolje su igrači Petra Maleša ušli u utakmicu, imali su vodstvo od 25:20 na kraju četvrtine. Tada, ali i u drugoj četvrtini probleme im je zadavao Bajo kojeg su teško čuvali, pa su domaći igrači na poluvremenu imali vodstvo.

Sjajna igra šibenskog sastava i u nastavku, bolji su bili od Cedevite u trećoj i većim dijelom četvrtoj četvrtini. A onda se 'pojavio' do tada ne toliko primjetni Jordano koji je s tri trice Zagrepčane odveo prema pobjedi.

Najefikasniji u šibenskim redovima bili su Gulin s 18, Šarić sa 17 i Nakić s 15 koševa, a Nakić je izabran i za MVP Final foura po izboru trenera i predstavnika HKS-a.

Veliki je ovo uspjeh šibenske košarke i još jedna potvrda kako nema brige za šibensku košarku u budućnosti.

KK Cedevita - GKK Šibenik 80-74 (20-25, 22-13, 12-20, 24-16)
KK Cedevita: Antonio Jordano 15, Mateo Vidović 11 + 6sk + 6as, Vito Čubrilo 5, Darko Bajo 15 + 7sk + 4as, Lovre Žaja, Luka Krajinović, Ante Brzović 4, Filip Varga Brzica, Rok Radović 3, Fran Jacović 10, Matej Bošnjak 6 + 5sk, Karlo Matković 11 + 9sk, trener Marko Trninić.
GKK Šibenik: Ivan Nerber 5, Domagoj Šarić 17 + 6as, Lovre Knežević, Josip Marin, Ivan Gulin 18, Toni Nakić 15 + 7sk + 7as, Martin Jelić 6, Ivan Živković, Robin Josip Rajčić 6, Ivan Šolić, Marko Vlaić 7, trener Petar Maleš.

KLJUČNE RIJEČI:   košarka / GKK Šibenik /