Juniori GKK Šibenika ostali bez finala: Cedevita sretno izborila produžetak, a onda odjurila do pobjedeŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 01.05.2016, 21:40h   •

Final four Prvenstva Hrvatske

Facebook Hrvatski košarkaški savez Juniori GKK Šibenika ostali bez finala: Cedevita sretno izborila produžetak, a onda odjurila do pobjede
OBJAVA 01.05.2016, 21:40h

Malo je nedostajalo da juniori GKK Šibenika izbore finale juniorskog Prvenstva Hrvatske. U Zagrebu su u polufinalnoj utakmici izgubili od Cedevite rezultatom 105:100 i to nakon produžetka. A Cedevita se provukla do produžetka, izvukla minus osam u zadnje tri minute. Očito je Šibenčane skupo stajala peta osobna Paića, ali i umor budući da su trojica najboljih igrača večer ranije igrala za seniore na Baldekinu protiv Zadra.

Cedevita utakmicu otvara vodstvom od 8:2, ali preko Baljkasa i Paića Šibenik se ekspresno vraća u egal. Vode potom malo jedni, malo drugi, a s 22:22 ulazi se u drugu četvrtinu.

S dvije trice na početku četvrtine Malešova momčad dolazi do vodstva od 28:22. No, Cedevite, predvođena Musom, neda da se Šibenčani odvoje, preuzimaju oni vodstvo i imaju plus sedam (47:40) na poluvremenu.

Na otvaranju drugog poluvremena prednost Zagrepčana je okruglih deset poena (52:42), no, ne predaju se mladi šibenski košarkaši. Raspoloženi dvojac Toni Nakić i Domagoj Šarić kreiraju potpuni preokret, u 27. minuti Šibenik vodi 61:59. No, u zadnjih se deset minuta ulaze s malom prednošću Cedevite (69:67).

Nezaustavljivi su Šarić i Nakić i u zadnjoj četvrtini. Uz pomoć Paića u 36. minuti donose svojoj momčadi vodstvo od 81:73. U 38. na semaforu svijetli 86:78, no, nisu to uspjeli sačuvati mladi Šibenčani. Paiću je sviran peti prekršaj, a Cedevita se uspjela izvući iz ponora, Jordano im je s linije slobodnih bacanja donio produžetak. – 86:86.

A tu su bili uspješniji igrači Cedevite, nije više bilo snage kod Šibenčana koji su na kraju poraženi rezultatom 105:100.

Nisu crnima iz Šibenika pomogle fantastične partije Domagoja Šarića (34 koša, šest asistencije) i Tonija Nakića (32 koša, šest asistencija), kao i Pavla Paića (16 koševa, deset skokova).

U susretu za treće mjesto Šibenčane čeka utakmica protiv Splita.

CEDEVITA – GKK ŠIBENIK 105:100 (22:22, 25:18, 22:27, 19:19, 19:14)

CEDEVITA: Perković 21, Kuzmanović 7, Jordano 17, Dubroja, Montana, Bajo 9, Mihalić 2, Šetka 4, Medved, Musa 28, Barišić 15, Varga Brzica 2.

GKK ŠIBENIK: Spahija, Šarić 34, V. Zorić, L. Zorić 5, Baljkas 8, Stojanović 2, Pancirov, Skorić 3, Vlaić, Paić 16, Milikić, Nakić 32. Trener: Petar Maleš.

KLJUČNE RIJEČI:  Košarka / GKK ŠIbenik / Petar Maleš /