Jolly JBS u drugom poluvremenu slomio Kaštelane: Novi gradski derbi u utorakŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 19.12.2015, 20:33h   •

Sjajna partija Ivana Vraneša

Jolly JBS u drugom poluvremenu slomio Kaštelane: Novi gradski derbi u utorak

Martina Japundžić Jolly JBS u drugom poluvremenu slomio Kaštelane: Novi gradski derbi u utorak
OBJAVA 19.12.2015, 20:38h

Košarkaši Jolly JBS-a revaširali su se Kaštelima za nedavni prvenstveni poraz. Na Baldekinu su ih, u Kupu Krešimira Ćosića, pobijedili s 94:69. Otpor gostiju su slomili u drugom poluvremenu, a dok su se gosti još držali u prvom dijelu briljirao je Ivan Vraneš koji je prvo poluvrijeme završio s 20 koševa (ukupno 30).

Efikasna je bila prva četvrtine. Pogađalo se i na jednoj i na drugoj strani, a obrane su bile slabiji dio. U otvaranju su vodili domaći igrači, da bi koševima Došena minimalno poveli gosti. No, kako je četvrtina odmicala, Kaštelani su sve češće pogađali, domaći igrači ne, pa se Bralićev sastav odvojio na 27:19 u pretposljednjoj minuti četvrtine. Ali Washington, Pavlović i Vraneš vratili su na samo minus dva (27:29) uoči druge četvrtine.

Vodili su gosti i na otvaranju druge četvrtine, a za Jolly su zabijali samo Washington i Vraneš. Nekoliko odličnih asistencija Gulama, te novi koševi VW dvojca donijeli su prednost ponovno na stranu Milačićeva sastava – 44:38. Zabijaju potom Kraljević i Mustapić, pa domaćini na odmor odlaze s plus šest – 48:42. Već do poluvremena raspoloženi Vraneš Kaštelima je utrpao 20 koševa.

U trećoj četvrtini odjurili su domaći košarkaši na nedostižnu prednost. Bili su efikasni u napadu, a primili su samo četiri koša u pet minuta igra, pa je prednost postala dvoznamenkasta – 58:46. A do kraja četvrtine dodatno je narasla, uz dvije trice Mustapića i jednu Gulama, na semaforu je svjetlilo 69:53.

Bez problema sačuvali su domaći igrači prednost u zadnjoj četvrtini. Doduše, uspjeli su gosti smanjiti na minus deset, no, Gulam i Vraneš brzo su im 'ubili' nadu u mogući povratak u utakmicu. Minute je u završnici, kao i na samom otvaranju utakmice, dobio mladi Kristijan Vladović koji je imao nekoliko odličnih asistencija, a debi je upisao mladi domaći igrač Krešimir Elez. Upravo su njih dvojica bila u akciji koja je zaslužila najveći pljesak na utakmici: Vladović je asistirao, a Elez postigao svoj prvi seniorski koš.

Pobjedom nad Kaštelima Milačićeva je momčad osigurala i nastavak natjecanja u Kupu. A to znači da je već u utorak na rasporedu novi gradski derbi, Jolly JBS protiv GKK Šibenika (17 sati).

JOLLY JBS – RIBOLA KAŠTELA 94:69 (27:29, 21:13, 21:11, 25:16)