Jolly JBS se bez bodova vraća iz Osijeka: Crna rupa u zadnjoj četvrtini skupo ih koštalaŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 07.11.2015, 22:11h   •

Poraz na najudaljenijem gostovanju

arhiva/ŠibenikIN Jolly JBS se bez bodova vraća iz Osijeka: Crna rupa u zadnjoj četvrtini skupo ih koštala
OBJAVA 07.11.2015, 22:11h

Nisu košarkaši Jollyja JBS uspjeli u naumu da se iz ravne Slavonije vrate s pobjedom. Domaćin, koji u dosadašnjem dijelu sezone, nije znao za pobjedu, upravo je protiv Milačićeve momčadi, upisao prvi trijumf, bilo je 81:77 za Osječane.

David Ušić, kojega je i Milačić apostrofirao u najavi utakmice, s 29 koševa bio je ključan čovjek u pobjedi Osječana. Zabio je čak 29 koševa, a podršku je imao u Panduriću i Karloviću.

Upravo je Ušić već u prvoj četvrtini zabio 11 koševa u vodstvu svoje momčadi od 23:20. Serijom 7:0 došli su domaćini i do plus deset, ali do poluvremena Jolly JBS je gotovo u potpunosti uhvatio priključak, bilo je 44:43 za Osječane.

Koševima Pavlovića i Vrlike Jolly je za kratko preuzeo vodstvo (50:49), no, ponovno se ukazao Ušić koji je vratio prednost na stranu domaćina. Pet koševa u nizu Gulama Milačićevom sastavu donose vodstvo od 62:61, ali minimalno vodstvo od 65:64 uoči deset zadnjih minuta imali su Osječani.

Vodili su Šibenčani na otvaranju 68:65, ali onda Pandurić, Ušić i Diminić predvode domaćine u velikoj seriji, pa se VROS Osijek odvaja na 79:68. Punih pet minuta bili su igrači Jollyja bez postignutog koša i u tom su razdoblju domaćini došli do prednosti koju su na kraju i sačuvali.

Kod Jollyja najefikasniji su bili Washington s 15, Vraneš s 14, Vrlika s 13, odnosno Gulam s 12 koševa.

U sljedećem kolu Jolly JBS će na Baldekinu ugostiti Alkar.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 hrvatska košarkaška liga / Košarka / KK Jolly JBS / Damir Milačić /