Crna Gora bolja od Kanade

Igralo se brzo, efikasno i borbeno: Hrvatska U20 reprezentacija bolja od Češke na Baldekinu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   07.06.2023 u 22:39

GKK ŠIBENKA
Danas je odigrano prvo kolo turnira U20 reprezentacija u sklopu manifestacije "30 godina bez Dražena". Na parket Baldekina najprije su istrčale Kanada i Crna Gora; Crnogorci su bili bolji sa 81:83 (27:24, 22:21, 21:20, 11:18). Potom je Hrvatska svladala Češku sa 105:85 (30:30, 25:18, 26:21, 24:16). Sutra se u 16:45 sastaju Kanada i Češka, a u 19 sati Hrvatska i Crna Gora. Turnir završava u petak.

Draženov turnir inspirirao je košarkaše - sve 4 reprezentacije igrale su prilično motivirano i borbeno, a priliku su dobili svi igrači. To je bitno istaknuti, jer je utjecalo na rezultat; sigurno na službenom natjecanju treneri ne bi dali toliku minutažu igračima s klupe pa rezultat i ne mora biti pokazatelj konačne kvalitete.

U utakmici Hrvatske i Češke obje ekipe bile su napadački raspoložene. No uz preciznost i borbenost, bilo je i dosta soliranja; ekipe su u ranom stadiju priprema za U20 Europsko prvenstvo pa se ne mogu još očekivati izrađene akcije. Česi su se dobro držali do na početku, no nestalo im je koncentracije i snage u drugom poluvremenu. Od 57:53 u 22. minuti Hrvatska je došla do 78:55 u 26. Iako su Česi i u trećoj četvrtini zabili 21 poen, te 4 crne minute donijele su im uvjerljiv poraz.

Kod Hrvatske je 6 igrača zabilo dvoznamenkasti broj koševa, kod Češke je odličan bio visoki Hustak sa 16 poena i 10 skokova.

HRVATSKA: Kos 15, Kaladžić 5, Brala 13, Rajopera 12, Matić 11, Vujanović 9, Prkačin 2, Zanki 13, Pleadin 7, Skorić 10, Bogdanović 2, Njegovan 6, trener Jeronimo Šarin

ČEŠKA: Kheil 10, Lukeš 4, Krivanek 9, Vrable 9, Hustak 16, Šafarik 5, Pulpan 4, Rychtecky 2, Svoboda 15, Kojzar 4, Žejdel 4, Ivanek 3, trener Lukaš Pivoda

Prije toga, Crna Gora je pobijedila Kanadu sa 83:81, iako je Kanada tri i po minute prije kraja vodila 74:81. Iako su Kanađani fizički jači, a imaju i Oliviera Riouxa, sa 226 cm službeno najvišeg tinejdžera na svijetu, Crnogorci su kraj odigrali izuzetno agresivno, što im je donijelo seriju 9:0 i pobjedu.

KANADA: Simon 4, Hourley 4, Williamson 6, Martynoua 7, Fisher 6, Rioux 4, Holloway, Lee 8, Dumont 12, Oliogu 4, Benjamin 9, Pitt 4, Evbagharu 7, Nwoko, Bapstiste 6

CRNA GORA: Radetić 4, Vučurović 8, Vučeljić 19, Vukčević 8, Bogavac 23, Bošković, Minić 9, Ratković, Dubljević, Joković, Mirković 12, Pejović, trener Dušan Dubljević