Kanada uvjerljiva protiv Češke

Hrvatska U20 reprezentacija bolja i od Crnogoraca, koji su zamalo opet iznenadili

Košarka   |   Autor: G.M.   |   08.06.2023 u 21:40

GKK Šibenka
Danas je odigrano drugo kolo turnira za U20 reprezentacije u sklopu događanja "30 godina bez Dražena". U veoma vrućoj dvorani najprije je Kanada bila uvjerljiva protiv Češke sa 97:63 (23:11, 23:11, 17:27, 34:14), a onda je Hrvatska slavila protiv Crne Gore sa 72:67 (30:19, 11:15, 18:9, 13:24). Sutra je posljednji dan turnira, prva utakmica je u 16:45 između dvije ekipe koje ne mogu biti prve, Češke i Crne Gore, dok od 19 sati za prvo mjesto igraju Hrvatska i Kanada, s tim da Hrvatskoj bi bio dovoljan i poraz od 4 razlike, ako Crna Gora dobije prije.

Hrvatska je još jednom krenula efikasno u utakmicu, opet zabivši 30 poena u prvoj četvrtini. Vodstvo se čvrsto držalo kroz prvo poluvrijeme, a naročito u trećoj četvrtini, u kojoj Crnogorci skoro ništa nisu mogli pogoditi. No slabu realizaciju u nastavku imali su i domaćini pa je Crna Gora, slično kao protiv Kanade, agresivnom igrom uspjela se potpuno vratiti u zadnjih 10 minuta, od 59:43 do preokreta 60:61, manje od 5 minuta do kraja. Uslijedila je napeta završnica, koja se ipak okrenula na hrvatsku stranu. Iako se cijelu završnicu mučio sa slobodnim bacanjima i u jednom trenutku imao 1 pogođeno od njih 7, hrvatski reprezentativac Stellan Rajaofera ipak je pogodio zadnja 3 bacanja, ujedno zadnja 3 poena na utakmici, za konačnih plus pet.

HRVATSKA: Skorić 8, Zanki 13, Kalajžić 8, Brala 3, Rajaofera 12, Bogdanović, Prkačin, Klarin 6, Klarica 6, Sikirić 9, Karamarko 5, Mateković 2, trener Jeronimo Šarin

CRNA GORA: Minić 14, Vučeljić 7, Joković 14, Mirković 16, Pejović 3, Bošković, Stijović, Radetić 2, Ratković, Vučurović 4, Dubljević, Vukčević 7, Bogavac, trener Dušan Dubljević

U prvoj utakmici Kanađani su bili uvjerljivi, iako su i Česi imali svoje momente, naročito u trećoj četvrtini.

KANADA: Hurley 3, Williamson 8, Nwoko 16, Fisher 10, Baptiste 7, Rioux 8, Simon, Lee 8, Dumont 6, Oliogu 6, Martynova 10, Benjamin 7, Pitt 8, trener Patrick Tathom

ČEŠKA: Kheil 10, Rychtecky, Svoboda 7, Krivanek 10, Hustak 7, Lukeš 5, Pulpan 3, Kojzar 3, Ivanek 8, Vrable 2, Žejdel 8, trener Lukaš Pivoda