Gotova sezona

Gotovo prvenstvo za narančaste s Baldekina: Zadar lako prošao dalje

Košarka   |   Autor: HINA   |   14.05.2021 u 20:00

Hrvoje Jelavić/PIxsell
Košarkaši Zadra pobijedili su Šibenku na Baldekinu sa 86-65 (26-22, 14-15, 24-16, 22-12) i s ukupnih 2-0 u pobjedama se plasirali u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske.

Šibenčani su samo jednom na utakmici bili u prednosti, na sredini druge četvrtine, a poluvrijeme su dočekali sa zadovoljavajućih tri koša zaostatka za favoriziranim gostima. No, Zadar je već u trećoj četvrtini serijom 15-0 došao do prednosti od 21 koša (62-41).

Devet minuta prije kraja Šibenčani su smanjili zaostak na devet koševa (55-64), ali su Zadrani novom serijom 15-0 prelomili utakmicu.

Kodi Justice s 20 koševa i Chinanu Onuaku s 19 poena bili su najbolji strijelci Zadra. Dominik Mavra je ubacio 14 koševa. Kod Šibenčana su najbolji bili Milija Milković s 21 poenom i James Freeman s 15.

Zadar će u polufinalu igrati protiv boljeg iz četvrtinalnog para Gorica - Sonik Puntamika.