GKK Šibenik ostao na tri pobjede: Zabok i bez Radovčića odnio bodove s Baldekina - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 08.12.2018, 21:36h   •

Junakovićev šut za pobjedu nije ušao

Milan Balaban/arhiva GKK Šibenik ostao na tri pobjede: Zabok i bez Radovčića odnio bodove s Baldekina
OBJAVA 08.12.2018, 21:36h

Neizvjesna je bila završnica dvoboja na Baldekinu između GKK Šibenika i Zaboka. No, ovog puta bez happy enda za šibenski sastav. Imali su šut za pobjedu, no, Junakovićeva lopta nije prošla kroz obruč, pa su gosti slavili pobjedu izborenu rezultatom 73:72.

Znali su Šibenčani odakle im prijeti jedna od najvećih opasnosti iz redova gostujućeg sastava. Od Krešimira Radovčića, Šibenčanina u njihovom dresu. Trebao je to biti njegov prvi nastup s 'krive' strane, protiv Šibenika, no, ozlijedio se prije utakmice, pa nije ni bio u zapisniku.

Prvi šibenski koš bila je trica Šarića za 3:4, a gosti odgovaraju serijom 12:0 i već u ranoj fazi utakmice imaju dvoznamenkastu prednosti – 16:3. Dugo su domaći košarkaši bili bez koša, a minute posta prekinuli su tricama Bašić i Nakić. Do odlaska na odmor momčad Mira Jurića stigla je na minus pet (17:22).

I druga je dionica igre protekla u vodstvu Zaboka, no, pred kraj četvrtine Šibenčani su stigli gotovo do egala. Vuko je realizirao oba bacanja za 32:34, još su jednom domaćini imali minus dva, ali s plus četiri gostiju (40:36) otišlo se na poluvrijeme.

U 24. minuti, nakon trice Paića, Šibenik je na samo minus jedan (44:45), no, na krilima razigranog Batura, gosti ne ispuštaju vodstvo. S njihovim vodstvom od pet razlike ušlo se i u odlučujućih deset minuta igre.

Tri i pol minute prija kraja, poslije koša kapetana Bašića, GKK Šibenik dolazi na minus dva (65:67). Tricom odgovara i Anzulović, a odgovornost tada preuzima reprezentativac Junaković. Postiže pet koševa u nizu za izjednačenje – 70:70. U zadnjoj minuti dvicu ubacuje Nakić za šibensko vodstvo 72:70.

Batur ubrzo izjednačava rezultat, a Junakovićev šut za tricu ne ulazi. Na drugoj strani Črnjević pogađa samo jedno slobodno bacanja, a zadnji napad imaju domaćini. U prodor je krenuo Junaković, šutirao, no, ni ovog puta šut nije završio na željeni način i pobjeda je otišla u Zagorje.

Batur s čak 29 koševa bio je najefikasniji igrač na utakmici. Kod GKK Šibenika najviše koševa postigli su Nakić (15), Šarić (14), Junaković (13) i Bašić (12).

KLJUČNE RIJEČI:   košarka / GKK Šibenik /