GKK Šibenik nije uspio zaustaviti lidera: Zagreb u završnici ipak sačuvao pobjeduŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 27.02.2016, 19:14h   •

Povratak na Baldekin poslije više od mjesec dana

I. B. GKK Šibenik nije uspio zaustaviti lidera: Zagreb u završnici ipak sačuvao pobjedu
OBJAVA 27.02.2016, 19:14h

Poslije više od mjesec dana košarkaši GKK Šibenika odigrali su jednu utakmicu na svom Baldekinu. No, nisu mogli protiv najbolje momčadi A-1 lige – Zagreba koji je zabilježio još jednu pobjedu nad Šarinovim sastavom. Iako su Šibenčani gubili 20 razlike, vratili su se u utakmicu, ali iskusni gosti ipak su uspjeli sačuvati pobjedu, bilo je 89:82.

Bašić je na otvaranju pogodio za 2:0, za, pokazat će se kasnije, jedino vodstvo narančastih na utakmici. Brzo je Zagreb povezao svoje redove, krenuo zabijati sa svih pozicija, rezultat čega je i postignutih 28 koševa u prvih deset minuta igre. Na drugoj strani, Šibenčani su u istom razdoblju postigli 20.

Od 13. minute prednost gostiju postala je dvoznamenkasta, a već do kraja prvog poluvremena ubacili su čak 50 koševa. Imali su +16 (50:34), no, serijom 5:0 na kraju prvih 20 minuta igre Šibenik je smanjio na 39:50.

Kod rezultata 41:52 gosti rade seriju 8:0, a u 24. minuti imaju i okruglih 20 koševa prednosti (62:42): Šibenčani se ne predaju i uspijevaju gotovo pa prepoloviti prednost gostiju uoči deset zadnjih minuta igre (60:71). Nije tu bio kraj šibenskom zaletu: pet minuta prije kraja utakmice stigli su na samo minus dva (74:76).

Ponovno je neizvjesna bila završnica, no, Mravi su uspjeli sačuvati svoju pobjedu. Ključnu je ulogu u završnici za goste imao dvojac Vladović – Batur koji je koševima sačuvao pobjedu svojoj momčadi.

Kod Šibenika najefikasniji je sa 17 koševa bio Blaće (plus devet skokova), 16 je dodao Petani. Vladović s 23 i Halilović s 19 koševa bili su najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi.

GKK ŠIBENIK – ZAGREB 82:89 (20:28, 19:22, 21:21, 22:18)
Šibenik, dvorana na Baldekinu
Suci: Dražen Štrok (Varaždin), Alan Blašković (Križevci) i Marko Živaljić (Split)
GKK ŠIBENIK: Radovčić 2, Šarić 2, Andabaka, Badžim 10, Bašić 12, Blaće 17, Vukičević 6, Španja 4, Diamantakos 3, Vrkić 10, Petani 16. Trener: Jeronimo Šarin.
ZAGREB: Majcunić, Vladović 23, Božić 12, Halilović 19, Mileković, Vlaić 2, Batur 5, Marčinković 13, Šarlija 10, Radoš 5, Lazić. Trener: Danijel Jusup.