FOTO Cedevita se spašavala na Baldekinu, Šibenčani ostavili odličan dojamŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 18.05.2014, 21:16h   •

Uzbudljiva utakmica 13. kola Lige za prvaka

FOTO Cedevita se spašavala na Baldekinu, Šibenčani ostavili odličan dojam

Sibenik.Photography.Moments FOTO Cedevita se spašavala na Baldekinu, Šibenčani ostavili odličan dojam
OBJAVA 18.05.2014, 21:14h

U 13., pretposljednjem kolu sezone košarkaši Šibenika doživjeli su poraz od Cedevite, koja je igrala bez Nolana Smitha. Slavili su gosti rezultatom 91:87 u utakmici u kojoj su i jedni i drugi imali velik broj izgubljenih lopti (Šibenik 18, Cedevita 15). Tradicionalno borbeni Šibenčani još su jednom ostavili srce na parketu namučivši znatno skuplju i kvalitetniju momčad. A da je bilo malo više sreće moglo je biti i još većih uzbuđenja da je ušla Bašićeva trica za 87:87 u samoj završnici, pitanje je kako bi se onda raspleo susret.

Susret košem otvara Roko Badžim, a prve koševe za goste postiže Šibenčanin u njihovim redovima Miro Bilan. Poentiraju i Babić i Suton i Cedevita ima prednost od pet koševa – 7:2. U petoj minuti stižu domaći košarkaši, poslije koševa Badžima i Kalpića na samo minus jedan (12:11), a poslije Šamadanovih koševa i prelaze u minimalno vodstvo – 15:14. Po jedna trica na svakoj strani na kraju četvrtine, prvo Bašić za vodstvo od 23:22, a onda i Delaš za 23:25 na kraju prve četvrtine.

U 11. minuti gosti imaju plus sedam (28:32), Blaće pogađa tricu, ali odgovara na isti način i Zubčić. Slijede dvije nove trice, prvo Petanijeva, a zatim i još jedna Zubčićeva za 31:38. Nadovezali su se koševima Baždarić i Bilan i Cedevita je prvi put povela s deset koševa prednosti – 43:33. Poslije novih koševa Bilana imaju gosti i +14 (34:48), a dalekometni šutovi Kalpića i Mišića smanjuju ponovno na jednoznamenkastu prednost. Ipak, Repešina momčad imala je +11 na poluvremenu (53:42) poslije Babićeve trice.

Dugo se čekalo na prvi koš u drugom poluvremenu. Postigao ga je Babić u 23. minuti, a na drugoj strani ušla je Badžimova trica. Po jednu su još pogodili Kalpić i Petani koji je precizan i s linije slobodnih bacanja za 53:59. A uoči zadnjih deset minuta igre gosti su imali plus devet – 67:58.

Održavali su gosti dvoznamenkasto vodstvo sve do pred kraj utakmice, u 37. su minuti imali +13 (72:85). Nisu se predavali domaći košarkaši koji serijom koševa Domagoja Bašića smanjuju na 81:85. Baždarić pogađa oba bacanja, a na drugoj strani Kalpić pogađa tricu za 84:87, odnosno ludnicu u dvorani. Potom Delaš promašuje oba slobodna bacanja, ali ovog puta Bašićeva trica ne ulazi za izjednačenje. Cedevita je potom precizna s linije slobodnih bacanja, sve je pogodio Delaš, a za konačnih 87:91 tricu je pogodio Šamadan.

Ljubo Šamadan s 20 koševa bio je najefikasniji u redovima Šibenika, Petani je ubacio 14, Bašić 13, a raduje i podatak o novim dobrim partijama Kalpića (13 koševa) i Badžima (10). Na drugoj strani, Babić i Zubčić ubacili su po 17, Nurkić 13, Delaš i Baždarić po 12, a Bilan 11 koševa.

ŠIBENIK – CEDEVITA 87:91 (23:25, 19:28, 16:14, 29:24)