Ross presudio Žutima - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 02.12.2011, 21:10h   •

Jolly srušio lidera na Baldekinu. Susjedski derbi pripao novom prvoligašu 88:69

Ross presudio Žutima

PIŠE Šibenik IN
OBJAVA 02.12.2011, 21:10h

U nastavku su domaćini apsolutno dominirali, posebice fenomenalni Ronald Ross, koji je vukao napade, kontre, asistirao i pogađao. Ali, je uspješno i "orao" u obrani, naročito je dobar bio u "krađama" (7

Košarkaši Jolly Jadranske banke pobijedili su u susjedskom derbiju ekipu Splita rezultatom 88:69. Novi trener Hrvoje Vlašić debitirao je na klupi novog prvoligaša pobjedom. Splitu je pripalo prvih 10-15 minuta, kada domaćin nije imao rješenja za njihovu pick igru koju su predvodili Mimica i Sobin. Ali, Žuti nisu uspjeli povesti nekom značajnijom razliko.Najviše su imali +6 (31:25) u 14.minuti. Ali, koševima Mrve i Rossa do kraja poluvremena Jolly je uspio preokrenuti rezultat i na odmor se otišlo s +4 (47:43) za bankare. U nastavku su domaćini apsolutno dominirali, posebice fenomenalni Ronald Ross, koji je vukao napade, kontre, asistirao i pogađao. Ali, je uspješno i "orao" u obrani, naročito je dobar bio u "krađama" (7). Do kraja je zabio 25 poena uz 6 skokova i 7 spomenutih osvojenih lopti. Jolly je otišao na +18 već u trećoj četvrtini, i tu je praktički bio kraj za Splićane. Vlašić je rotirao puno igrača, i svi su dali svoj doprinos pobjedi, netko više, netko manje.

Uz Rossa koševe za Jolly JB postigli su Jospipović i Mrva po 18, Puljko 12, Režić 7,Gabrić 6, Vrlika 2. Za Split su najviše ubacili Mimica i Sobin po 18.

Susret na Baldekinu je pratilo petstotinjak gledatelja.

KLJUČNE RIJEČI:  koašrka / jolly / split / ross /