Šibenski profesor Zvonko Erak na krovu svijeta: Zlatni na Svjetskom prvenstvu u hrvanju! - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 19.10.2015, 15:19h   •

Jedan od pet hrvatskih osvajača medalja

os-petrakresimiracetvrtog-si.skole.hr Šibenski profesor Zvonko Erak na krovu svijeta: Zlatni na Svjetskom prvenstvu u hrvanju!
OBJAVA 19.10.2015, 15:19h

Šibenski profesor Zvonko Erak svjetski je veteranski prvak u hrvanju. Ostvario je to na prvenstvu održanom u Grčkoj.

Borac i trener u Hrvačkom klubu Šibenik, profesor Erak slavio je u kategoriji do 76 kilograma. Imao je četiri borbe, po nordijskom sistemu.

Najprije je pobijedio Iranca Hkorasanija Abdolmohamada 6:0, zatim zatim Rusa Aleksana Cheplanova 4:0, u trećoj borbi Grka Dimitrisa Christoforosa 10:0. Za njega u najvažnijem susretu protiv predstavnika Bugarske Lyubomira Lambova pobjeđuje 2:0, te osvaja zlatnu medalju.

Uz zlato Šibenčanina Eraka, Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu osvojila još jedno zlato, jednu broncu i dvije bronce.
Putovanje u Grčku profesora Eraka pomogla je Škola košarke Dražen Petrović Šibenik.

KLJUČNE RIJEČI:  hrvanje / Hrvački klub Šibenik /