Šibenske taekwondoistice Tereza Berač i Lucija Desanić zlatne na Dalmacija kupu ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 07.03.2016, 09:15h   •

Čak osam medalja u Splitu

Šibenske taekwondoistice Tereza Berač i Lucija Desanić zlatne na Dalmacija kupu

PIŠE G.P.
OBJAVA 07.03.2016, 09:15h

Mlađe kadetkinje Taekwondo kluba Juraj Dalmatinac Tereza Berač u kategoriji do 43 kilograma i Lucija Desanić u kategoriji do 39 kilograma osvojile su zlatne medalje na Dalmacija kupu 2016. u organizaciji kluba Marjan iz Splita, inače matičnom klubu sestara Zaninović.

Tereza je u svojoj kategoriji nastupila zajedno s klupskom kolegicom Irom Lambaša. Obje su svladale sve svoje protivnice i susrele se u finalu. Tereza je u osmini finala porazila protivnicu iz Imotskog 10:2, u četvrtfinalu protivnicu iz splitskog Marjana 6:0, a u polufinalu također Splićanku 14:0. U finalu ju je čekala kolegica Ira Lambaša iz Jurja Dalmatinca koja je svoje protivnice svladala rezultatima 1:0 protiv Marjana i 8:5 protiv Tigra iz Zagreba. U tijesnom finalu pobijedila je Tereza 6:4, tako da je tu kategoriju obilježilo šibensko klupsko finale.

Lucija Desanić je u svojoj kategoriji pobijedila čak dvije protivnice iz splitskog Marjana i to rezultatima 12:0 i 7:5, da bi u finalu zlatnim bodom pobijedila protivnicu iz kluba Pandas Banija.

U konkurenciji do 33 kilograma, brončanu medalju je osvojila Lana Lokas s dvije pobjede i jednim porazom.

Kod kadeta posebno su se istakmuli Sara Rak i Matej Desanić koji su dogurali do finala.

Sara je u kategoriji do 59 kilograma pobijedila dvije protivnice, da bi u finalu posustala, te osvojila srebrnu medalju. Matej je u konkurenciji preko 65 kilograma porazio protivnika iz BiH, ali je čudnom sudačkom odlukom poražen u finalu.

Kod najmlađih, takozvanih vrtićanaca, istaknuo se Andrija Vlahov koji je ostvario dvije pobjede i osvojio srebrnu medalju i August Lambaša koji je osvojio brončanu medalju.

Borce je na natjecanju vodio trener Zoran Huljev i predsjednica kluba Nives Radić.

Inače, na turniru je nastupilo 389 natjecatelja iz 28 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Taekwondo klub Juraj Dalmatinac iz Šibenika, koji predvodi Nives Radić, nastupio je s 11 natjecatelja, a šibenski klub je zauzeo sveukupno peto mjesto.

KLJUČNE RIJEČI:  Taekwondo klub Juraj Dalmatinac / dalmacija kup /