Nives Radić proglašena najboljom seniorkom na najvećem kickboxing turniru u Hrvatskoj: Zlatna medalja i za Karmelu Makelja - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 17.12.2018, 08:34h   •

Snježana Prgomet brončana

Nives Radić proglašena najboljom seniorkom na najvećem kickboxing turniru u Hrvatskoj: Zlatna medalja i za Karmelu Makelja

PIŠE Š.I.
OBJAVA 17.12.2018, 08:34h

Nives Radić proglašena je najboljom natjecateljicom na međunarodnom turnir u kickboxingu, 'Croatia open 2018', najvećem kickboxing turniru u Hrvatskoj na kojem je u subotu u Zagrebu nastupilo 555 natjecatelja iz 88 klubova iz šest država prema službenim podacima.

Za kickboxing klub Dalmatino, u disciplini low kick, nastupile su seniorke: Snježana Prgomet u kategoriji do 52 kilograma, Karmela Makelja do 56 kilograma i Nives Radić do 70 kilograma. U konkurenciji starijih kadeta nastupio je Ante Kapović u kategoriji preko 69 kilograma.

Nives Radić je u polufinalnoj borbi pobijedila Anitu Žilić, a u finalnoj Gloriu Dretvić, obje iz Zagreba. Izrazito velikom nadmoći i bodovnom razlikom svladala je svoje protivnice, te je  proglašena je i najboljom natjecateljicom na turniru.

Karmela Makelja je u finalnoj borbi svladala Luciju Sladoljev i time osvojila zlatnu medalju.

Snježana Prgomet nije imala protivnica u svojoj kategoriji, do 48 kg pa je bila prisiljena nastupati u kategoriji do 52 kg gdje su protivnice bitno teže i više. Nažalost, zaustavljena je u polufinalu i osvojila brončanu medalju.

Ante Kapović je izgubio u četvrtfinalu od protivnika iz Lošinja, te je ostao bez odličja.

Voditelj ekipe je bio predsjednik kluba, Darko Mikulandra, a u kutu ringa je bio trener Damir Lambaša.

Natjecatelji nastavljaju treninge i tijekom narednih praznika, a za 2019. imaju gust kalendar i velike planove.