Kovač i Drašković zlatne, L. Desanić i Berač srebrne, a M. Desanić i Lambaša brončaniŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 12.12.2016, 14:01h   •

Uspjeh šibenskih taekwondoistica

Š. I. Kovač i Drašković zlatne, L. Desanić i Berač srebrne, a M. Desanić i Lambaša brončani
OBJAVA 12.12.2016, 14:01h

U subotu je održan otvoreni turnir Adidas kup 2016. u olimpijskom taekwondou za male olimpijce, mlađe kadete i kadete. Na turniru je nastupilo 605 natjecatelja iz 61 kluba iz pet država (BiH, Srbija, Mađarska, Slovenija i Hrvatska). Za šibenski taekwondo klub 'Juraj Dalmatinac' nastupilo je 13 natjecatelja koji su osvojili ukupno šest medalja i to dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane.

Najuspješniji nastup u konkurenciji kadetkinja imala je Antonela Kovač u kategoriji preko 59 kilograma, koja je pobijedila u finalu protivnicu iz kluba Zelingrad i time osvojila zlatnu medalju.

Karla Drašković u kategoriji mlađih kadetkinja do 24 kilograma je također osvojila zlatnu medalju.

Srebrnu medalju je osvojila Lucija Desanić u kategoriji do 43 kilograma. Porazila je dvije protivnice, da bi u finalu bila zaustavljena na korak od zlatne medalje od protivnice iz Velike Gorice.

Isti rezultat je napravila i Tereza Berač u kategoriji do 47 kilograma, koja je osvojila srebrnu medalju nakon tri pobjede i jednog poraza, onog u finalu.

Brončane medalje su osvojili Matej Desanić u kategoriji kadeta preko 65 kilograma i August Lambaša u konkurenciji malih olimpijaca.

Članovi šibenskog taekwondo kluba 'Juraj Dalmatinac' ekipno su zauzeli deseto mjesto u konkurenciji između 61 klubom na ovom natjecanju.

Natjecateljima su u kutu bili treneri Zoran Huljev i Ivana Lambaša, kao i predsjednica kluba Nives Radić.

KLJUČNE RIJEČI:  Taekwondo klub Juraj Dalmatinac / taekwondo /