Ira Lambaša zlatna, Xing Yu Chen i August Lambaša srebrniŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 20.02.2017, 15:05h   •

Taekwondoisti 'Jurja Dalmatinca' na turniru u Kninu

Ira Lambaša zlatna, Xing Yu Chen i August Lambaša srebrni

Š. I. Ira Lambaša zlatna, Xing Yu Chen i August Lambaša srebrni
OBJAVA 20.02.2017, 15:05h

Na otvorenom turniru Knin open 2017. u olimpijskom taekwondou nastupili su, i to vrlo zapaženo, članovi taekwondo kluba Juraj Dalmatinac iz Šibenika. U konkurenciji 499 natjecatelja iz 57 klubova (iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine) mladi su Šibenčani osvojili pet medalja: jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane.

Najveći uspjeh ostvarila je Ira Lambaša u konkurenciji mlađih kadetkinja do 51 kilograma. Ona je u polufinalnoj borbi pobijedila protivnicu iz Splita rezultatom 6:1, a u finalnoj je bila bolja od protivnice iz Gospića koju je savladala 14:4.

Malo do zlata je falilo i Xing Yu Chenu u konkurenciji mlađih kadeta do 51 kilograma. On je u polufinalnoj borbi slavio protiv natjecatelja iz Zadra, ali je izgubio u finalu od protivnika iz kluba Gacka, te je osvojio srebrnu medalju.

Istu medalju je osvojio i August Lambaša u konkurenciji malih olimpijaca do 24 kilograma.

Brončanu medalju osvojio je Matej Desanić u konkurenciji juniora do 78 kilograma. On je u četvrtfinalnoj borbi pobijedio protivnika iz kluba Solaris iz Šibenika s visokih 22:0, da bi potom, u vrlo tijesnoj borbi, u polufinalu izgubio rezultatom 16:19 od protivnika iz Zagreba.

Karla Drašković u kategoriji mlađih kadetkinja do 24 kilograma je također osvojila brončanu medalju..

Na natjecanju su nastupili još i Andrija Vlahov, Sara Rak, Tereza Berač, Lucija Desanić, Lana Lokas i Nora Lokas. Svi su se borili izrazito srčano, ali nažalost nisu uspjeli do medalje.

Članovi šibenskog taekwondo kluba „Juraj Dalmatinac” ekipno su u konkurenciji mlađih kadetkinja zauzeli visoko 6. mjesto između 57 klubova na ovom natjecanju.

Natjecateljima su u kutu bile trenerice Nives Radić i Ivana Lambaša.

Slijedeće natjecanje za borce „Jurja Dalmatinca” biti će „Dalmacija kup” na splitskim Gripama koji se boduje za državnu rang listu kadeta, a održava se 4. ožujka.

KLJUČNE RIJEČI:  Taekwondo klub Juraj Dalmatinac / taekwondo /