FOTO Lucija Desanić zlatna, Tereza Berač brončana u SplituŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 24.11.2014, 07:56h   •

Taekwondo klub 'Juraj Dalmatinac' nastupio na Kupu 'Marjana'

FOTO Lucija Desanić zlatna, Tereza Berač brončana u Splitu

OBJAVA 24.11.2014, 07:54h

U subotu je održan otvoreni turnir Kup Marjana 2014. u olimpijskom taekwondou za mlađe kadete. Na turniru je nastupilo 218 mlađih kadeta iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a za šibenski taekwondo klub 'Juraj Dalmatinac' nastupilo je devet natjecatelja, a osvojene su dvije medalje.

Najuspješniji nastup imala je Lucija Desanić u kategoriji do 39 kg, koja je pobijedila u čak četiri borbe u kojima je porazila sve protivnice i time osvojila zlatnu medalju. Lucija je u prve tri borbe pobijedila bodovnom razlikom većom od 12 udaraca, tzv. automatom, dok je u finalu slavila sa 10:7.

Za samo korak slabija je bila Tereza Berač u kategoriji do 36 kg, koja je pobijedila u tri borbe i osvojila brončanu medalju. Od ostalih članova 'Jurja Dalmatinca' pobjede su ostvarili Ante Jurišić i Filip Šumera, ali to nije bilo dostatno za medalju jer su zaustavljeni već u slijedećim kolima.

Interesantno je za napomenuti da su borci šibenskog taekwondo kluba 'Juraj Dalmatinac' savladali čak pet boraca najpoznatijeg taekwondo kluba u ovom dijelu Europe, a to je splitski 'Marjan'. To je klub čije su članice poznate sestre Zaninović, osvajačice brojnih svjetskih, a i olimpijskih medalja.

Natjecateljima su u kutu bili treneri Zoran Huljev i Robert Dasović.

KLJUČNE RIJEČI:  taekwondo / Taekwondo klub Juraj Dalmatinac / Lucija Desanić / Tereza Berač /