Ekipno treće mjesto: Lucija Desanić i Karla Drašković zlatne, Ira Lambaša i Matej Desanić srebrniŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Borilački ...  •   OBJAVA: 21.11.2016, 09:19h   •

Taekwando klub Juraj Dalmatinac na natjecanju u Splitu

Ekipno treće mjesto: Lucija Desanić i Karla Drašković zlatne, Ira Lambaša i Matej Desanić srebrni

PIŠE Š.I.
OBJAVA 21.11.2016, 09:19h

Šibenski taekwondo klub Juraj Dalmatinac zauzeo je ekipno visoko treće mjesto s po dvije zlatne, srebrne i brončane medalje na otvorenom turniru Marjan kup 2016. u olimpsijskom taekwandou za mlađe kadete i katede, koje se održalo u subotu 19 studenog.

Za šibenski taekwondo klub Juraj Dalmatinac nastupilo je 11 natjecatelja, a šestero ih je osvojilo medalje.

Najuspješniji nastup u konkurenciji mlađih kadeta imala je Lucija Desanić u kategoriji do 43 kg, koja je pobijedila u tri borbe u kojima je porazila sve protivnice i time osvojila zlatnu medalju.

Odmah uz nju se svrstala Karla Drašković u kategoriji do 24 kg koja je u finalnoj borbi slavila prekidom nakon visokih 12 bodova ralike, osvojivši tako zlatnu medalju.

Srebrnu medalju osvojila je Ira Lambaša u kategoriji do 47 kg porazivši tri protivnice, da bi u finalu bila zaustavljena na korak od zlatne medalje od protivnice iz Imotskog.

Malo slabija bila je Tereza Berač u istoj kategoriji, koja je osvojila brončanu medalju nakon jedne pobjede i jednog poraza.

Andrija Vlahov je u kategoriji do 33 kg pobijedio u četvrtfinalu, a izgubio u polufinalu, te time osvojio brončanu medalju.

Lana Lokas je pobijedila u 2 borbe u kategoriji do 33 kg, ali je poražena u trećoj, te nije uspjela dohvatiti medalju usprskos izvarednim nastupima.

Njena sestra Nora Lokas u kategoriji do 30 kg također je ostvarila zapažen nastup, ali nije došla do medalje kao ni njene klupske kolega Xing Yu Chen u kategoriji do 47 kg, i Rina Perak u kategoriji do 43 kg.

U konkurenciji kadeta Matej Desanić je  osvojio osrebro, a Sara Rak je tijesnom borbom ispala u četvtfinalu.

Natjecateljima su u kutu bili trener Zoran Huljev i predsjednica kluba Nives Radić.

Inače, na turniru je nastupilo 278 natjecatelja iz 20 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a borci kluba Juraj Dalmatinac svladali su čak pet boraca najpoznatijeg taekwondo kluba u ovom dijelu Europe, splitskog Marjana čije su članice poznate sestre Zaninović, osvajačice brojnih svjetskih i olimpijskih medalja.