Super efikasni Šibenčani upisali sedmu u nizu: Zadrani ni ovog puta nisu imali šanse - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 11.04.2018, 21:44h   •

Na bazen se vratili Funcuti

Milan Balaban/arhiva Super efikasni Šibenčani upisali sedmu u nizu: Zadrani ni ovog puta nisu imali šanse
OBJAVA 11.04.2018, 21:44h

Vaterpolisti Solarisa nastavljaju u sjajnom ritmu. Upisali su i sedmu pobjedu u nizu. Na bazenu u Crnici ove su srijede još jednom pobijedili Zadar 1952. Bilo je 16:8 za raspucane Šibenčane koje su s tribina bodrili i Funcuti koji se zagrijavaju za subotnji košarkaški derbi.

U prvoj četvrtini razigrani šibenski vaterpolisti postigli su tri gola, a svoju su mrežu sačuvali netaknutom. Druga četvrtina bila je daleko najefikasnija, postignuto je čak 11 golova.

Dilema nije bilo ni u drugom poluvremenu. Nastavili su Vrbičićevi igrači puniti gol gostiju, sve do konačnih plus osam.

Po tri gola postigli su Petković i Pelicarić, po dva Nimac, Vlahović i Kinturashvili, te po jedan Malenica, Komadina, Rak i Koprčina.

Ovom pobjedom Šibenčani su izborili nastup u play-offu hrvatskog prvenstva, u četvrtfinalu gdje ga čekaju dvoboji protiv dubrovačkog Juga.