Solaris 'razbio' POŠK u Crnici, Vlahović i Kinturashvili zabili po pet golova - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 02.05.2018, 21:17h   •

Prva utakmica za poredak od 5. do 8. mjesta

Solaris 'razbio' POŠK u Crnici, Vlahović i Kinturashvili zabili po pet golova

Natko Duvnjak Solaris 'razbio' POŠK u Crnici, Vlahović i Kinturashvili zabili po pet golova
OBJAVA 02.05.2018, 21:17h

Vaterpolisti Solarisa zabilježili su vrlo uvjerljivu pobjedu u prvoj utakmici protiv POŠK-a za poredak od petog do osmog mjesta u domaćem prvenstvu. Slavili su Šibenčani u Crnici rezultatom 16:5.

Već u prvom napadu Vlahović je iskoristio igrača više i pogodio za 1:0. Delić je izjednačio, a Kinturashvili i Vlahović povisili su na plus dva. Butić je smanjio na minus jedan, da bi Gruzijac u šibenskim redovima svojim drugim golom ponovno donio plus dva Solarisu.

Gruzijac zabija i na otvaranju druge dionice, Kunac je smanjio, a uslijedila je onda kanonada u mreži Splićana. Vlahović, Komadina, Malenica i dva puta Pelicarić Solarisu su donijeli plus sedam (10:3) na poluvremenu.

Četiri gola u nizu zabijaju Šibenčani i u trećoj četvrtini. Dva puta Vlahović, te po jednom Kinturashvili i Bulat donijeli su vodstvo od čak 14:3 u drugom dijelu treće četvrtine.

Završnica je bila odrađivanje posla za igrače Solarisa koji su profesionalno odradili i zadnju dionicu. Zabili su Kinturashvili i Petković, a konačnih 16:5 postavio je Delić.

Po pet golova postigli su Vlahović i Kinturashvili, dva je postigao Pelicarić, a po jedan Petković, Bulat, Komadina i Malenica.

Druga utakmica igra se u nedjelju u Splitu.