Dobar ulazak u novu godinu: Vaterpolisti Solarisa s pojačanjima stigli do prvog slavlja - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 11.01.2018, 08:44h   •

Uvjerljiva pobjeda protiv Zadra

Milan Balaban/arhiva Dobar ulazak u novu godinu: Vaterpolisti Solarisa s pojačanjima stigli do prvog slavlja
OBJAVA 11.01.2018, 08:44h

Prva službena utakmica vaterpolista Solarisa u 2018. godini donijela je prvu pobjedu u ovogodišnjoj sezoni Triglav A2 vaterpolske lige. Šibenčani su u Crnici s visokih 12:4 pobijedili Zadrane.

U susret je momčad Renata Vrbičića ušla jača za dva nova igrača, povratnika Andriju Vlahovića i Gruzijca s ruskom putovnicom Kobu Kinturashvilija. A obojica su u prvoj utakmici postigla po dva pogotka, te su uz Roka Pelicarića bili najbolji strijelci svoje momčadi.

S 4:0 otvorio je Solaris utakmicu, redom su zabijali Pelicarić, Vlahović, Rak i Štrkalj. Kinturashvili je povisio na 5:0, a Zadrani tad postižu svoj prvi gol. Kinturashvili i Pelicarić postižu po još jedan gol, gosti samo jedan za 7:2 na poluvremenu.

Smanjio je Zadar na 7:3, ali Vlahović i Komadina vratili su na plus šest (9:3) za svoju momčad uoči zadnje četvrtine. Petković zabija za 10:3, Zadar smanjuje na 10:4, a do kraja utakmice Šibenčani postižu još dva gola, preko Bulata i Nimca, za konačnih 12:4.

Sljedeće kolo šibenskim vaterpolistima donosi gostovanje kod Vojvodine.

KLJUČNE RIJEČI:  Vaterpolo / VK Solaris /