Šibeniku bod kod novog prvoligaša, bez sva tri narančasti ostali golom iz zaleđa - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 13.05.2018, 19:47h   •

Drugo poluvrijeme vaterpolska utakmica

www.hnk-sibenik.hr/arhiva Šibeniku bod kod novog prvoligaša, bez sva tri narančasti ostali golom iz zaleđa
OBJAVA 13.05.2018, 19:47h

Jako dobru utakmicu odigrali su nogometaši Šibenika na gostovanju kod Gorice, vodeće momčadi lige, a od ove nedjelje i novog prvoligaša. Susret je završio bez pobjednika, 1:1. Šibenik je poveo golom Okechukwua u 20. minuti, a Gorica se od poraza spasila čistim golom iz zaleđa u 63. minuti.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su u 15. minuti zaprijetili domaćini, šut Ojamaae otišao je pored gola. Zato je prva opasnost na drugoj strani donijela promjenu rezultata: Prince je odigrao dupli pas s Alispahićem, potom s desnog boka poslao preciznu, nisku loptu na 16 metara za Okechukwua koji je prima i šalje u donji desni kut Kahline koji se nije ni pomaknuo na golu za Šibenikovo vodstvo.

Dobro  su narančasti stajali na terenu, a novu prijetnju pretendenta za Prvu ligu bilježimo u 26. minuti: Atiemwen je pucao iz slobodnog udarca, a fantastičnom reakcijom Žitnjak je sačuvao svoju mrežu odbivši loptu u korner. Nekoliko minuta kasnije ponovno su u prvom planu Šibenikovi Afrikanci: Prince je ponovno s boka poslao dobru loptu, a na drugoj stativi za malo je zakasnio Okechukwu.

Do kraja prvog dijela dva je puta pucao Matošević, preko i pored gola, da bi u 43. minuti raspoloženi Žitnjak još jednom odlično reagirao zaustavivši prijetnju domaćih igrača.

Već na početku nastavka još jedna odlična reakcija Šibenikova čuvara mreže. Gorica, svjesna da joj treba bod ili tri za direktan plasman u Prvu ligu, kreće na sve ili ništa i sve su opasniji po šibenski gol. Zaprijetio je i Maslowski šutom iz daljine, Žitnjak nije morao intervenirati. Prva šibenska prijetnja u nastavku stiže u 59. minuti: slobodan udarac izveo je Alispahić, pogodio je živi zid.

U 63. minuti stiže izjednačenje i to nakon evidentne sudačke pogreške jer domaćin je zabio nakon zaleđa. Atiemwen je uposlio Astafeija na lijevoj strani, u tom trenutku domaći je napadač iza Šibenikova igrača Šare (jasno se vidjelo na TV prijenosu), suci puštaju igru dalje, Astafei puca, lopta kroz šumu nogu dolazi na drugu stranu do Ojamaae koji je neometan i šalje loptu u nebranjenu mrežu. Zaspao je Frkovićev drugi pomoćnik Bacinger koji je zanimljivo baš iz Varaždina, Goričina glavnog konkurenta za prvo mjesto.

Ogroman pljusak u drugom dijelu rezultirao je i prekidom TV prijenosa. Uvjeti su postali neregularni, pravi vaterpolski. Šibenik je tražio drugi gol i pobjedu, a u uvjetima kakvi su bili na terenu teško su do toga mogli doći. Domaćin je bio zadovoljan jednim bodom, ispucavao je loptu što dalje od svog gola, a suci su i prije druge minute nadoknade (koliko su pokazali) odsvirali kraj.

Ovu sezonu Šibenik će zaključiti sljedeće subote na Šubićevcu protiv Novigrada. A igrat će bez kartoniranih Pecolaja i Okechukwua.

GORICA – ŠIBENIK 1:1 (0:1)