Još jedan poraz nogometaša Šibenika: Paško Stanić spriječio golijadu Mađara - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 11.02.2018, 17:55h   •

Pripremna utakmica na Šubićevcu

Još jedan poraz nogometaša Šibenika: Paško Stanić spriječio golijadu Mađara

Š. I. Još jedan poraz nogometaša Šibenika: Paško Stanić spriječio golijadu Mađara
OBJAVA 11.02.2018, 17:55h

Nakon jučerašnjeg poraza u Solinu, nogometaši Šibenika doživjeli su još jedan poraz u pripremama. Ovog puta na svom Šubićevcu. Mađarski trećeligaš Rakoczi Kaposvar slavio je s 3:1, a da na vratima domaćina nije bilo raspoloženog Paška Stanića poraz bi bio još izraženiji.

Na teren je trener Perković poslao igrače koji nisu jučer igrali pored Jadra (poraz 2:0). Vodeća momčad mađarske Treće lige u prvom je dijelu imala nekoliko prilika: fantastično je reagirao Šibenikov vratar. No, u 33. minuti, poslije kornera, gosti su došli do vodstva.

Prije tog gola prečka je spasila Mađare: Banić je odlično pucao iz slobodnog udarca, no, pogodio je okvir gola. Do kraja prvog dijela još jedna obećavajuća prilika, no, Maleš je iskosa s desne strane tražio suigrače u sredini. Nije lopta mogla proći kroz gužvu, bolje bi bilo da se odlučio za udarac.

U nastavak gosti su ušli sa svojom prvom postavom, dok je Perković na travnjaku ostavio istu momčad. I za razliku od prvog dijela, bila je to potpuna dominacija gostiju koji su praktički u svakom napadu dolazili u matne prilike. Ganac Prince iskoristio je u 50. minuti grešku u gostujućem zadnjem redu i zabio za 1:1. No, kratkog je daha bilo rezultatsko izjednačenje.

Uslijedila je prava kanonada prema domaćem golu. Stanić brani u 52. minuti, ali u 55. i 61. ni on ne može ništa, pa gosti vode s 3:1. Unatoč prednosti od dva gola, grizli su Mađari i dalje i samo zahvaljujući fantastičnom izdanju P. Stanića Šibenčani su ostali na tri primljena gola u 90 minuta igre.

Imao je Paško Stanić zaista vrhunskih reakcija, samo u zadnjih 20 minuta obranio je četiri 100% prilike. Do kraja utakmice Perković je priliku dao i juniorima Mirku Protegi i Roku Bulatu.

Nakon tri poraza i jedne pobjede u dosadašnjem dijelu priprema, Perkovićev sastav idućeg tjedna čeka jedna utakmica, u četvrtak protiv biogradskog Primorca.

ŠIBENIK – RAKOCZI KAPOSVAR 1:3 (0:1)