Druga proljetna pobjeda narančastih: Kukec počeo, Brekalo završio posao - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 13.04.2018, 18:40h   •

Dalmatinski derbi domaćinima

Druga proljetna pobjeda narančastih: Kukec počeo, Brekalo završio posao

Milan Balaban Druga proljetna pobjeda narančastih: Kukec počeo, Brekalo završio posao
OBJAVA 13.04.2018, 18:41h

Nogometaši Šibenika upisali su na Šubićevcu danas drugu proljetnu pobjedu. S 2:0 pobijedili su Solin, pogocima Davora Kukeca iz druge, odnosno Marka Brekala iz 87. minute utakmice. Nije to bila utakmica i igra za pamćenje, no, važna i zaslužena tri boda narančastih.

U domaći ogled protiv Solina narančasti su ušli s jednom promjenom u odnosu na prošlu utakmicu, gostovanje u Varaždinu. Umjesto suspendiranog Alispahića, u početnom sastavu zaigrao je Celić.

Susret nije mogao bolje započeti. Već u 45. sekundi utakmice sudac Dugandžić pokazao je na bijelu točku. Desni bek gostiju Mrković startao je na Maleša u svojih 16 metara, kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Kukec. Četvrti pogodak iskusnog ofenzivca domaćih, koji mrežu protivnika trese već treću utakmicu zaredom.

U sedmoj minuti jedna od rijetkih prijetnji gostiju: Kapetanović je ubacio s desna, na drugoj stativi sam je Mastelić, ali njegov udarac odlazi nebu pod oblake. Točno sedam minuta kasnije Kukec dobro pokušava iz slobodnog udarca: pogađa živi zid od kojeg lopta odlazi u korner. Poslije ubačaja iz kuta pokušao je Maleš, blokiran je njegov pokušaj. Nešto kasnije lijepo je ciljao današnji slavljenik Prince (slavi 20. rođendan), malo neprecizno.

Solin je imao loptu više u svom posjedu, no, sve njihove prijetnje dolazile su iz prekida. Tomić je glavom u 24. minuti pucao preko gola, a još neprecizniji bio je Svalina iz slobodnog udarca u 40. minuti. Domaćini su zaprijetili još u 36. minuti kad je Bulat poslao odličnu loptu za Maleš, no, u njegovu šutu nije bilo preciznosti.

Puno manje prijetnji i sadržaja bilo je u drugom dijelu. Na otvaranju drugog poluvremena pokušao je Leko iskosa, lako za Žitnjaka. Bio je to jedini udarac gostiju u okvir gola. Na drugoj strani pokušao je Celić iz slobodnog udarca, pored gola. Lopta je puno više bila u posjedu gostiju, bila je to jalova inicijativa, bez prave prijetnje prema besposlenom Žitnjaku.

Nije puno više opasnosti bilo niti na drugoj strani. Još je jednom zapucao Celić, probao je i Prince, Jelić nije morao intervenirati. A onda je u 87. minuti pao i drugi gol, za konačnu potvrdu pobjede: Celić je počeo akciju, dodao na lijevu stranu za Okechukwua koji šalje loptu za Brekala, a on je šalje na pravo mjesto. Peti je to gol napadača Šibenika koji je sada prvi klupski strijelac, na drugom su mjestu, s po četiri gola, Maleš i Kukec.

Nije to bila dojmljiva partija narančastih, no, najvažnije da su upisali tri boda u utakmici u kojoj su naprosto morali ostvariti pobjedu žele li mirno ući u završnicu sezone. Sljedeće kolo donosi im gostovanje kod Sesveta.

ŠIBENIK – SOLIN 2:0 (1:0)