Nogomet  •   OBJAVA: 11.09.2017, 17:07h   •

Mlađe kategorije HNK Šibenika

Dalmatinska liga: Polovičan uspjeh protiv Primorca (S) i Neretvanca

Facebook Naši Tići Dalmatinska liga: Polovičan uspjeh protiv Primorca (S) i Neretvanca
OBJAVA 11.09.2017, 17:07h

Sve su kategorije HNK Šibenika proteklog vikenda gostovale. A s gostovanja u Splitu i Opuzenu vratili su se polovičnog učinka.

Pioniri i kadeti su u subotu išli u goste Primorcu iz Stobreča, a utakmice su se odigrale u Splitu, na pomoćnom igralištu RNK Splita. Pioniri su izgubili 1-0 i tako doživjeli prvi poraz, a kadeti su u uzbudljivoj utakmici pobijedili 3-2 i ostali bez poraza u ovoj sezoni.

Poveo je Šibenik golom Bruna Šupe, domaćin izjednačuje, ali prednost narančastima svojim golom vraća Doni Grdić. Domaćin uspijeva ponovo poravnati, ali Gabrijel Mudronja postiže gol za konačan rezultat od 3-2 za Šibenik.

Mlađi pioniri i juniori su u nedjelju išli u goste NK Neretvancu u Opuzen. Mlađi pioniri su izgubili 3-1, ali već prvo poluvrijeme je trebalo završiti s nekoliko golova prednosti za Šibenik. Opet kao protiv Hajduka lopta nije htjela u gol. Više puta su išli sami na vratara, nekoliko puta je lopta šetala po crti Neretvanca, ali vratar domaćina i nedostatak mirnoće i suradnje u završnici su sačuvali gol domaćina.

Domaćin je poveo 1-0, a izjednačenje Šibeniku donosi Toma Mileta koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera. Ipak u drugom poluvremenu domaćini postižu još dva gola iako se s nekoliko vrhunskih obrana iskazao vratar narančastih Ilić. Priliku za smanjenje rezultata u zadnjoj minuti i to iz kaznenog udarca je imao Josip Šupe, ali je pucao pokraj gola.

Prije početka utakmice juniora održana je minuta šutnje za Antu Baru Mikulandru koji je nekoliko godina trenirao u HNK Šibeniku baš s ovim mladićima. Juniori Šibenika su ostvarili prvu pobjedu u ovoj sezoni rezultatom 4-2. Domaćini su poveli nakon nesporazuma u obrani Šibenika, rezultat izjednačuje Leonardo Batinić, ali gosti drugim golom ipak odlaze na odmor s vodstvom od 2-1.

U drugom dijelu stvari na početak vraća golom Roko Bulat nakon asistencije Ljubičića. Sredinom drugog dijela, a odmah nakon ulaska i u svom prvom dodiru s loptom, jednu odbijenu loptu nakon kornera Tonći Ljubić neobranjivo zakucava za potpuni preokret Šibenika. Do kraja je još preciznim udarcem s 18 metara Mirko Protega postigao gol za 4-2 za tešku, ali zasluženu pobjedu.

U idućem kolu pioniri i kadeti su domaćini Dalmatincu iz Crnog, a mlađim pionirima i juniorima dolazi GOŠK iz Kaštel Gomilice