Zadranima, koji su dugo lomili otpor šibenske mladosti, pobjeda: Sjajne partije Paića i Radovčića - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 14.04.2018, 19:16h   •

Dalmatinski derbi na Baldekinu

Š. I. Zadranima, koji su dugo lomili otpor šibenske mladosti, pobjeda: Sjajne partije Paića i Radovčića
OBJAVA 14.04.2018, 19:16h

Košarkaši GKK Šibenika poraženi su na Baldekinu od Zadra rezultatom 92:72. No, konačan rezultat vara, jer gosti su otpor šibenske mladosti slomili tek u zadnjoj četvrtini. Vrijedi izdvojiti da su domaćini igrali bez ozlijeđenog kapetana Bašića, ali i da su Pavao Paić i Krešimir Radovčić odigrali odličnu utakmicu.

Prije početka utakmice Funcuti i predstavnici GKK Šibenika položili su vijence na spomen ploču Funcutima poginulim u Domovinskom ratu, a koja se nalazi uz tribinu šibenskih navijača u dvorani. Bili su Funcuti bučni i ovom prilikom. Stigli su u velikom broju i bili konstantna podrška momčadi.

Poveli su gosti i tu su prednost držali tijekom čitave četvrtine, osim kod rezultata 15:15. Imali su Zadrani u dva navrata plus sedam (6:13, 8:15), no, poslije šibenske trice (tek iz sedmog pokušaja) – Mileković, koša iz kontre Šarića, odnosno nove realizacije Milekovića vratili su se domaćini na potpuni egal. Ali na kraju prve četvrtine Zadrani imaju plus pet, a točno polovicu njihovih koševa u toj dionici igre postigao je Ive Ivanov.

Loš šut za tri poena Šibenčana nastavio se i u drugoj četvrtini. Postigli su samo jednu iz 11 pokušaja u prvih 20 minuta. Vratili su se na minus pet (24:29), no, prema kraju poluvremena prednost gostiju je rasla, sve do +12 (32:44) na isteku poluvremena.

Dodatan problem Anzuloviću u ovoj utakmici bila je i činjenica kako nije mogao računati na kapetana Bašića. Umjesto na parketu Snajper iz Mandaline završio je na štakama, na tribinama. Ozlijedio se na zadnjem treningu i momčad nije mogao povesti u ovaj dvoboj.

Paić je tricom otvorio drugo poluvrijeme, a na identičan način odgovorio mu je Špralja. Gosti opet imaju +12, no, domaćini odgovaraju serijom 6:0 (Paić, Nakić, Gabrić) i dolaze na 46:52. Odličnu je rolu u trećoj četvrtini odigrao je mladi Paić, a u 28. minuti GKK Šibenik je na minus na 53:57.

Opet je Ivanov zabio na drugoj strani, a poslije sviranog Gabrićeva prekršaja u napadu, burna reakcija Anzulovića i svirana je tehnička. Gosti su to iskoristili i ponovno se malo odvojili i kontrolirali utakmicu.

Rezultatom 57:66 ušlo se u zadnju četvrtinu. U 31. minuti Zadrani su ostali bez Brzoje koji je isključen, pa je Šibenik došao na minus pet. Slijede nove trice gostiju i tu je susret i definitivno prelomljen. Odvojio se Zadar na okruglih 20 koševa razlike, a završne tri minute na parketu Anzulović je podario mladom Gulinu.

S 20, odnosno 15 koševa prva imena kod Šibenčana bili su Paić i Radovčić. Zadrane je predvodio prošlosezonski igrač Šibenika Ivanov koji je postigao čak 31 koš.