Košarka  •   OBJAVA: 08.08.2017, 23:53h   •

Bolji od Francuske

Pobjeda Hrvatske u prvoj pripremnoj utakmici, sjajan Dario Šarić

OBJAVA 08.08.2017, 23:53h

Hrvatska košarkaška reprezentacija, uz sjajnu izvedbu Šibenčanina Darija Šarića, upisala je pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici za EuroBasket 2017. Slavili su igrači izbornika Petrovića protiv Francuske rezultatom 87:92.

Domaćini su imali šest koševa prednosti na kraju prve četvrtine (19:16) uz odličnu rolu Bendera. Do odmora Hrvatska je u nekoliko navrata i povela, no, Francuzi su na odmor otišli s minimalnim vodstvom (44:42).

Odlična igra Hrvatske u drugom poluvremenu. Vodili su Petrovićevi igrači, ali Francuzi su se serijom 13:0 vratili u prednost. No, do kraja treće četvrtine Hrvatska je stigla do minus pet (69:64).

Neizvjesno je bilo do kraja, no, pobjeda je otišla na hrvatsku stranu na startu priprema. Najbolji u redovima Hrvatske bili su Bogdanović koji je ubacio 21 poen, Dario Šarić je proglašen igračem utakmice – ubacio je 16 poena i upisao 10 skokova. Bender je dodao 11 poena.

KLJUČNE RIJEČI:   košarka / HKS / Aleksandar Petrović / Dario Šarić /