GKK Šibenik izborio Final eight Kupa: Ni ovog puta Osječani ih nisu mogli zaustaviti - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 06.01.2018, 21:29h   •

Jubilarna deseta pobjeda u sezoni

www.gkk-sibenik.hr/arhiva GKK Šibenik izborio Final eight Kupa: Ni ovog puta Osječani ih nisu mogli zaustaviti
OBJAVA 06.01.2018, 21:29h

Pobjedu vrijednu plasmana na Final eight Kupa Krešimira Ćosića ostvarili su košarkaši GKK Šibenika. Slavili su u Osijeku protiv domaćina, VROS Osijeka rezultatom 67:62. Druga je to pobjeda Anzulovićeva sastava u manje od mjesec dana nad Slavoncima, odnosno ukupno deseta pobjeda otkako je počela sezona.

Šibenčani su susret otvorili vodstvom od 5:0, nakon koševa Radovčića i Milekovića. Ali domaćini uzvraćaju serijom 10:0 i dolaze do prednosti od pet koševa. Šarić je prekinuo seriju domaćina, postigao pet koševa u nizu za 10:10. Na prvi odmor Vrijednosnice su otišle s prednošću od tri koša (13:10).

Za kratko su gosti poveli – 20:19 u 14. minuti, no, vrlo brzo domaćin je vratio prednost na svoju stranu. U gustoj utakmici, s malo koševa na obje strane, Krstićev sastav osigurao je vodstvo od pet koševa na poluvremenu – 33:28.

Bespoštedna bitka vodi se i u drugom poluvremenu. Poslije Bašićeve trice prednost je na strani GKK Šibenika – 38:40. Ulazi potom trica i šibenskom Slavoncu Panduriću za plus pet – 38:43. Uspjeli su Šibenčani uhvatiti svoj ritam, domaćine su sveli na samo devet poena u trećoj četvrtini.

Polovicom zadnje četvrtine uspjeli su se šibenski košarkaš još više odvojiti, na 49:58. Domaćini jesu pokušali zaprijetiti, no, uzalud, nisu uspjeli zaustaviti Crne iz Krešimirova grada na putu prema Final eightu Kupa koji će se igrati od 14. do 17. veljače.

U osječkoj pobjedi najefikasniji je bio Bundović s 20 koševa, Bašić je dodao 11, a Pandurić deset.

VROS Osijek - GKK Šibenik 62:67 (13:10, 20:18, 9:21, 20:18)